Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները սոցիալական ցանցերում ԱՀ քաղաքացիների անձնական տվյալների հավաքագրման տարաբնույթ փորձեր են անում. Արցախի ԱԱԾ 11/25/2021 15:17 | Քրեական խրոնիկոն
Արցախի հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները շարունակում են իրականացնել սոցիալական ցանցերում ԱՀ քաղաքացիների անձնական տվյալների հավաքագրման տարաբնույթ փորձեր:
Այս մասին հայտնում են ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից։
«Կոչ ենք անում զործ մնալ սոցիալական ցանցերում տարբեր օգնություններ առաջարկող կասկածելի օգտահաշիվներին և կազմակերպություններին անձնական տվյալներ տրամադրելուց: Սոցիալական տարբեր ծրագրերի շահառու լինելու համար անձնական տվյալներ փոխանցեք միայն պետական կառույցներին: Կասկածելի հայտարարությունների հանդիպելու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ԱԱԾ»,- ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Спецслужбы Азербайджана продолжают предпринимать попытки сбора личных данных граждан Арцаха в соцсетях - СНБ 11/25/2021 15:38 | Лента новостей
Спецслужбы Азербайджана продолжают предпринимать различные попытки сбора личных данных граждан Арцаха в социальных сетях. Об этом сообщает Служба национальной безопасности Республики Арцах.
“Мы призываем вас воздерживаться от предоставления личных данных подозрительным пользователям или организациям, предлагающим различную помощь в социальных сетях. Для участия в различных социальных программах граждане могут передавать личные данные лишь государственным структурам. При обнаружении подозрительных объявлений немедленно обращайтесь в СНБ”, - говорится в заявлении.