Կանեմ հնարավորը՝ արդարացնելու ձեր և մեր հայրենակիցների ակնկալիքները. Համբարձում Մաթևոսյան 11/25/2021   11:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության նիստի մեկնարկին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության անդամներին ներկայացրեց նորանշանակ ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանին։
«Շնորհավորում եմ պարոն Մաթևոսյանին՝ փոխվարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առիթով և հաջողություններ մաղթում՝ ի նպաստ ՀՀ-ի և հայ ժողովրդի գործունեություն ծավալելու համար»,-նշեց վարչապետը։
Համբարձում Մաթևոսյանը շնորհակալություն հայտնեց վստահության համար։
«Այս բարձր և պարտավորեցնող կարգավիճակում փորձելու եմ անել հնարավորը, որ արդարացնեմ ձեր և մեր հայրենակիցների ակնկալիքները»,-նշեց ՀՀ փոխվարչապետը։
Նորանշանակ փոխվարչապետին հաջողություն մաղթեց նաև ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը. «Հաշվի առնելով
Արմավիրի մարզպետի պաշտոնում պարոն Մաթևոսյանի գործունեությունը և ադրյունավետ աշխատանքը, կարծում եմ՝ ամեն ինչ հաջող ընթացք կունենա։ Իմ ուժերի ներածին չափով պատրաստ եմ աջակցել փոխվարչապետին»,-ասաց Սուրեն Պապիկյանը։

“Попытаюсь оправдать ваши ожидания”: новый вице-премьер Армении поблагодарил Пашиняна 11/25/2021   11:32  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг представил нового вице-премьера РА Амбарцума Матевосяна.
“Поздравляю вас, господин Матевосян, с назначением на пост вице-премьера и желаю успехов  в деятельности на благо Армении и армянского народа”, - отметил премьер.
Амбарцум Матевосян со своей стороны выразил благодарность премьер.
“На этом высоком и ответственном посту я попытаюсь сделать все возможное, чтобы оправдать ваши ожидания и надежды наших соотечественников”, - отметил вице-премьер Армении.
Нового вице-премьер поздравил также министр обороны Армении Сурен Папикян.
“С учетом эффективной деятельности господина Матевосяна на посту губернатора Армавирской области, полагаю, что его работа увенчается успехом”, - сказал Сурен Папикян, выразив готовность оказать содействие новому вице-премьеру.