Այս խայտառակ հրամանն Ավանեսյանն է տվել, նա պարտավոր էր ներկա գտնվել ՍԴ նիստին. Վարդևանյան 11/25/2021   14:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը պարտավոր էր ներկա լինել ՍԴ նիստին, եթե անգամ մասնագիտությամբ իրավաբան չլիներ։ Խոսքը ՀՀ բարձրագույն մարմնի առջև հաշվետու լինելու մասին է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը։
«Ես ներկայացուցիչներին հարցեր չունեմ, իրենք չեն, որ ընդունել են այս հրամանը։ Այդ խայտառակ հրամանն ընդունվել է մեկ մարդու կողմից»,- նշեց Վարդևանյանը՝ հավելելով, որ մեկ մարդ չի կարող նման ծավալ կարգավորող հարցեր միանձնյա որոշել։
Դիտարկմանը, որ Ավանեսյանը կառավարության նիստին է ներկա, Վարդևանյանն արձագանքեց՝ նշելով, որ կառավարության նիստերին հաճախ փոխնախարարներն են ներկա, իսկ այսօր այլ տեղ, քան՝ ՍԴ-ն է, նախարարը լինել չէր կարող, ընդ որում, երբ իր ընդունած ակտն է վիճարկվում։
14:13 25/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ն այն երկիրն է, որտեղ կա բացառիկ ֆոնդ պարգևավճարների համար, բայց չկա ֆոնդ՝ բնակիչներին անվճար թեստավորելու համար․ Վարդևանյան
11:07 24/11/2021  |  ՄեկնաբանությունՍուտն ու մանիպուլյացիան պոզով-պոչով կենդանի չեն.Արամ Վարդևանյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունների մասին
13:21 23/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Դանիելյանի պատճառով բոլոր իրավաբաններս հնարավոր է «ճղենք» մեր դիպլոմները.Արամ Վարդևանյան
12:58 23/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքական շահագրգռվածություն ունեցող բոլոր գործերով միշտ մակագրվում են կոնկրետ դատավորների.Արամ Վարդևանյան
14:30 18/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր մեղավորների մեջ արդեն նույնիսկ զինվորներն են.Արամ Վարդևանյան
18:09 17/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍթափ կերպով հնարավոր չէ ընկալել այդ միտքը. Վարդևանյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության մասին
18:58 16/11/2021  |  ՄեկնաբանությունԱյս իբր իշխանությունների խաղաղության դարաշրջանը սա էր. Վարդևանյան
13:57 16/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈւնենք մարդ, որը բարձրաստիճան պաշտոնյա է և ՀՀ շահի հետ առնչություն չունի. Վարդևանյանը՝ ԱԽ քարտուղարի մասին
13:38 16/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳերիների հարցով 1 տարի է՝ փակ քննարկումներ են և տեսնում ենք, որ խնդիրը չի լուծվում. Վարդևանյան
13:03 16/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ սահմաններ ապօրինի մուտք գործելու քրգործով ովքե՞ր են մեղադրյալներ, ո՞ վ է ձերբակալվել. Վարդևանյանը՝ դատախազությանը

Этот позорный приказ издала Аванесян, она была обязана присутствовать на заседании КС - Вардеванян 11/25/2021   15:16  |  Лента новостей
Министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян обязана присутствовать на заседании Конституционного суда, если даже бы она по специальности не была юристом. Речь идет о подотчетности перед высшим органом. Об этом заявил в беседе с журналистами в четверг депутат парламента от фракции “Армения” Арам Вардеванян.
Напомним, Конституционный суд РА рассматривает обращение парламентской фракции “Армения” относительно соответствия приказа министра здравоохранения об обязательном тестировании или вакцинации Основному закону страны.
“У меня нет вопросов к представителям. Это не они издавали этот приказ. Этот позорный приказ утвердил один человек”, - отметил Вардеванян. Он добавил, что  один человек не может решать вопросы такого масштаба.
В ответ на ремарку о том, что Аванесян присутствовала на заседании правительства, Вардеванян указал, что на заседаниях кабмина часто бывают и заместители министров, а сегодня министр не могла находиться где-либо, кроме КС, тем более, что оспаривает принятый ею акт.
11:37 23/11/2021  |  КоронавирусМинздрав Армении опубликовал последние данные по COVID-19 в стране
10:21 23/11/2021  |  КоронавирусМедик назвал признаки полного выздоровления от COVID-19
16:36 22/11/2021  |  КоронавирусУченые в Японии заявили о возможной самоликвидации дельта-штамма коронавируса
11:23 22/11/2021  |  КоронавирусПлюс 272: Минздрав Армении опубликовал последние данные по COVID-19 в стране