Տավուշի մարզում զինծառայող է զոհվել 11/24/2021   17:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 24-ին, ժամը 14։50-ի սահմաններում, հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան հատվածում տեղակայված մարտական հենակետում հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի ծամկետային զինծառայող, շարքային Սուրեն Ռոմանի Ավետիսյանի (ծնվ. 2001թ.) դին՝ գլխի շրջանում մահացու հրազենային վիրավորմամբ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Տարվում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու համար։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Սուրեն Ավետիսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին։
13:43 02/08/2021  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայտնաբերվել է անհայտ հանգամանքներում զորամասը լքած ՊԲ զինծառայողի դին. ՊԲ

Тело армянского военнослужащего обнаружено на одном из боевых позиций в Тавуше 11/24/2021   18:15  |  Лента новостей
24 ноября около 14:50 на боевой позиции, расположенной на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы, было обнаружено тело военнослужащего срочной службы N-ской воинской части Министерства обороны РА Сурена Романовича Аветисяна (2001 г.р.) со смертельным огнестрельным ранением в голову. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении
Для выяснения обстоятельств инцидента ведется расследование.
“Министерство обороны РА разделяет горечь тяжкой утраты и выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам Сурена Аветисяна”, - говорится в заявлении.