Նորաբակ գյուղի հատվածում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող․ ՊՆ-ն հաստատում է 11/22/2021   20:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 22-ին, ժամը 18։10-ի սահմաններում,Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի, մասնավորապես՝ Գեղարքունիքի մարզի Նորաբակ գյուղի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Սուրեն Յուրիկի Սաֆարյանը (ծնվ. 2002թ.)։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Սուրեն Սաֆարյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Ժամը 19։30-ի դրությամբ փոխհրաձգությունը դադարել է։
20:03 22/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳեղարքունիքում ադրբեջանական կրակոցից վիրավորված զինծառայողը հիվանդանոցի ճանապարհին մահացել է
21:34 19/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆոյեմբերի 16-ին զոհված 3 հայ զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են
20:21 19/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀարազատները նախօրեին տեսանյութում ճանաչել էին Դավիթին՝ վիրավոր վիճակում, այսօր նրա անունը զոհվածների ցանկում է (ֆոտո)

Власти Армении дали положительную оценку проекту установки статуи Христа
Армянский военнослужащий погиб от огня азербайджанских ВС в Гегаркунике - Минобороны 11/23/2021 00:04 | Лента новостей
Подразделения вооруженных сил Азербайджана 22-го ноября около 18:10 открыли из огнестрельного оружия разного калибра огонь по армянским позициям на армяно-азербайджанской границе, в частности, размещенным на участке села Норабак Гегаркуникской области РА. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
В результате обстрела погиб военнослужащий срочной службы N-ской воинской части рядовой Сурен Юрикович Сафарян (2002 г. р.).
“Министерство обороны Армении разделяет горечь тяжкой утраты и выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам Сурена Сафарян”- говорится в сообщении.