Վարչապետի աշխատակազմը հաստատում է Փաշինյանի մասնակցությունը՝ Սոչիում սպասվող եռակողմ բանակցություններին 11/23/2021   17:43
Հայաստանի վարչապետի աշխատակազմը հաստատում է՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի նոյեմբերի 26-ին Սոչիում կայանալիք եռակողմ հանդիպմանը։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց Վարչապետի աշխատակազմի Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արմեն Խաչատրյանը՝ հաստատելով, որ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Սոչիում սպասվող հանդիպմանը, որի մասին ավելի վաղ հայտնել էր Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Հաստատում ենք, որ տեղի է ունենալու նախ եռակողմ հանդիպում, ապա Նիկոլ Փաշինյանի առանձին հանդիպումը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ»։
Հարցին, արդյոք Կրեմլի հաղորդած օրակարգը նույնն է, Խաչատրյանը նշեց, որ օրակարգի հետ կապված մեկնաբանություն այս պահին չունի։
Հիշեցնենք, որ Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հաղորդագրություն էր տարածել, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը եռակողմ բանակցություններ կանցկացնեն Սոչիում նոյեմբերի 26-ին:
Նշվում է, որ Փաշինյանը, Պուտինը և Ալիևը կնախանշեն Լեռնային Ղարաբաղում կայունությունն ամրապնդելու և խաղաղ կյանքի հաստատմանն ուղղված հետագա քայլերը: Հատուկ ուշադրություն է դարձվելու առևտրատնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնման հարցերին:
17:29 20/11/2021  |  ՔաղաքականՓաշինյան-Ալիև հանդիպումից լավ սպասումներ չունեմ.Արման Աբովյանը չի բացառում, որ նոր փաստաթուղթ ստորագրվի
17:11 20/11/2021  |  ՔաղաքականԵրևանը համաձայնել է Բրյուսելում Փաշինյանի և Ալիևի հանդիպման անցկացմանը

Аппарат премьер-министра Армении подтверждает участие Пашиняна в предстоящих в Сочи трехсторонних переговорах 11/23/2021   18:01  |  Лента новостей
Аппарат премьер-министра Армении подтверждает участие премьера Никола Пашиняна в трехсторонних переговорах, которые пройдут в Сочи 26 ноября. Об этом "ФактИнфо" сообщил начальник управления информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра РА Армен Хачатрян.
В ответ на запрос агентства он подтвердил, что Никол Пашинян примет участие в предстоящей встрече в Сочи, о которой ранее сообщила пресс-служба Кремля.
"Подтверждаем, что сначала пройдут трехсторонние переговоры, а затем состоится отдельная встреча Никола Пшаиняна с президентом РФ Владимиром Путиным", - заявили в аппарате премьера.
В ответ на вопрос по поводу повестки дня, Хачатрян отметил, что на данный момент у него нет комментариев.
Ранее пресс-служба Кремля сообщила, что по инициативе главы российского государства 26 ноября 2021 года в Сочи состоятся трёхсторонние переговоры Владимира Путина,  Никола Пашиняна и Ильхама Алиева.В Сочи 26 ноября пройдут трехсторонние переговоры Пашиняна, Путина и Алиева - КремльОтмечается, что планируется рассмотреть ход реализации договорённостей лидеров трёх стран от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, а также наметить дальнейшие шаги по укреплению стабильности и налаживанию мирной жизни в регионе. Особое внимание будет уделено вопросам восстановления и развития торгово-экономических и транспортных связей.