Սերժ Սարգսյանին նոր մեղադրանք է առաջադրվել նորաստեղծ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից 11/22/2021 22:31 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311֊րդ հոդվածի 4֊րդ մասի 2֊րդ կետով՝ պաշտոնատար անձի կողմից առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու հատկանիշներով։ Այս մասին «Փաստինֆո»֊ի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։
Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը՝ չհեռանալու մասին։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ Սերժ Սարգսյանը մեղադրյալի կարգավիճակով հարցաքննության էր հրավիրվել Հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ «Շաքար Սիլվայի»՝ Սիլվա Համբարձումյանի գործով։ Վերջինս դեռևս երկու տարի առաջ հայտարարել էր, թե ինքը Սերժ Սարգսյանին և ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին կաշառք է տվել։ Քրեական գործը ՀՔԾ֊ում, ապա՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվել է շուրջ երկու տարի, սակայն իրավապահները Սարգսյանին մեղադրանք են առաջադրել միայն այսօր։

Экс-президенту Армении Сержу Саргсяну предъявили обвинение 11/23/2021   09:36  |  Лента новостей
Третьему президенту Армении Сержу Саргсяну предъявлено обвинение по пункту 2 части 4 статьи 311(получение должностным лицом взятки в особо крупных размерах) Уголовного кодекса РА. Об этом "ФактИнфо" сообщили в Антикоррупционном комитете.
В отношении Сержа Саргсяна избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Как уже ранее сообщило агентство, Серж Саргсян был вызван в Антикоррупционный комитет на допрос в качестве обвиняемого по делу предпринимательницы Сильвы Амбарцумян(Сахарная Сильва). Еще два года назад она заявила, что дала взятку Сержу Саргсяну и второму президенту Армении Роберту Кочаряну. Уголовное дело расследовали почти два года сначала в Специальной следственной службе, а затем в Антикоррупционном комитете, однако правоохранители предъявили Саргсяну обвинение только в понедельник, 22 ноября с.г..