«Ազատագրական շարժման» նախաձեռնողները կառավարությանը հանձնեցին իրենց դիմումը. Քայլերթով շարժվում են դեպի նախագահական նստավայր և Ազգային ժողով 11/22/2021 15:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության հրապարակում հավաքված «Ազատագրական շարժման» ներկայացուցիչները կառավարությանը հանձնեցին իրենց դիմումը, որով պահանջում են հրապարակել այն փաստաթղթերի բովանդակությունը, որոնք պատրաստվում է ստորագրել երկրի վարչապետը և որոնք վերաբերում են ՀՀ տարածքների սահմանազատմանն ու սահմանագծմանը։
Անցագրային բյուրոյի մուտքի մոտ, հավաքված էին ոստիկաններ, որոնք պատ էին կազմել, սակայն թույլ տվեցին նամակը փոխանցել կառավարությանը։
Այժմ նրանք Ամիրյան-Մաշտոցի պողոտա-Բաղրամյան երթուղով շարժվում են դեպի նախագահի նստավայր՝ ՀՀ նախագահին ևս հանձնելու իրենց դիմումը, այնուհետև կգնան Ազգային ժողովի շենք, ապա կվերադառնան Հանրապետության հրապարակ, որտեղ ժամը 17։00-ին կկայանա իրենց հանրահավաքը, հենց այդ ժամանակ էլ կներկայացվեն նախաձեռնության ծրագրերն ու հետագա անելիքները։
«Մեր գործողությունները լինելու են շարունակական, յուրաքանչյուր օրվա ավարտին հայտարարելու ենք հաջորդ օրվա անելիքները»,- ասացին կազմակերպիչները։

Участники акции требуют от властей Армении обнародовать содержание документа по делимитации и демаркации 11/22/2021   15:21  |  Лента новостей
Собравшиеся на площади Республики в Ереване представители “Освободительного движения” передали правительству свое обращение с требованием обнародовать содержание документов, которые планирует подписать премьер-министр страны и которые касаются делимитации и демаркации границ РА.
Полицейские, которые выстроились в стену, разрешили им передать письмо в правительство.
Участники акции теперь направляются к зданию парламента с тем, чтобы представить им свое требование  и призыв встать на защиту своих конституционно-правовых полномочий.
Свое заявление они планируют также передать президенту РА, к резиденции которого в настоящее направляются.
После шествия к НС участники акции вернутся на главную площадь Армении, где в 17:00 состоится митинг, на котором они представят программы инициативы и предстоящие шаги.