Այս մարդկանց թվում է՝ իրենց մանդատն ինչպես ուզեն կարող են տնօրինել՝ անտեսելով երկրի առջև ծառացած խնդիրները. Արծվիկ Մինասյան 11/19/2021   11:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքական մեծամասնությունն այդպես էլ չի գիտակցում իր դերակատարությունը, իր ստացած մանդատի արժեքը։ ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ այս մասին ասաց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
Պատգամավորը նշեց, որ երկրի անվտանգության կարևորագույն խնդիրներն օրակարգային հարց դարձնելու փոխարեն փորձում են հերթական մանիպուլյացիաներով հերթական անգամ շեղել հանրությանը ստեղծված ծանրագույն վիճակից։
«Այս մարդկանց թվում է՝ մանդատը, որ ստացել են, ինչպես ուզեն կարող են տնօրինել՝ անտեսելով երկրի առջև ծառացած խնդիրները։
Հետևանքը տեսնում ենք, թե ինչ է։ Ըստ այդմ տեր ենք մեր որդեգրած մոտեցմանը, այն է՝ երկրի անվտանգության, մեր ինքնիշխանության ու արժանապատվության վերականգնման համար այս իշխանությունները խոչընդոտ են, սպառնալիք են։ Նրանք պետք է հեռանան, որ կարողանանք վերականգնել երկրի ինքնիշխանությունն ու արժանապատվությունը»,-նշեց Արծվիկ Մինասյանը։
18:13 08/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈւղիղ սպառնալիք է մեր ֆիզիկական գոյությանը, պետք է ազգովի համախմբվենք. Մինասյան
11:49 29/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը միջազգային հանրության առջև նսեմացնում է Հայաստանի միջազգային հեղինակությունը. Սա կարմիր գիծ է. Արծվիկ Մինասյան
18:16 26/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄեզ ռևանշիստ մեկ էլ Ալիևն է անվանում. Արծվիկ Մինասյանը՝ Վիգեն Խաչատրյանին
18:50 06/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը խուսափեց օգտագործել «օկուպացված տարածքներ» արտահայտությունը և մեղադրեց ընդդիմությանը
11:04 06/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրբ սոցփաթեթում ուղղություններ եք ավելացնում, գումարն էլ մեծացրեք. Արծվիկ Մինասյան
15:10 14/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքական մեծամասնությունը հաճախ դատական իշխանության նկատմամբ ճնշումների մասնակից է դառնում. Արծվիկ Մինասյան
10:36 13/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԱԾ-ն իր հայտարարությունում ամբողջական օգտագործում է ադրբեջանական տերմինաբանություն.Արծվիկ Մինասյան

“Они должны уйти”: депутат от блока “Армения” обрушился с критикой на правящее большинство 11/19/2021 12:55 | Лента новостей
Политическое большинство так и не осознает своей роли, ценности полученного им мандата, заявил секретарь оппозиционной парламентской фракции “Армения” Арцвик Минасян.
Депутат отметил, что вместо того, чтобы включить в повестку дня важнейшие вопросы безопасности страны власти, прибегая к очередным манипуляциям, пытаются снова отвлечь общественность от создавшейся тяжелейшей ситуации.
“Этим людям кажется, что они могут распоряжаться мандатом так, как им вздумается, игнорируя проблемы, с которыми столкнулась страна. Вы видите последствия всего этого. Поэтому мы по-прежнему придерживаемся нашей позиции, согласно которой нынешняя власть является угрозой и препятствием на пути к обеспечению безопасности страны, восстановлению суверенитета и достоинства страны. Они должны уйти, чтобы мы смогли восстановить суверенитет и достоинство страны”, - отметил Арцвик Минасян.