Նոյեմբերի 16-ի ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով հայկական կողմն ունի 6 զոհ. ՊՆ 11/19/2021 10:30 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 16-ին, ՀՀ արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումների հարձակման հետևանքով ծավալված մարտերի ընթացքում հայկական կողմը, այս պահի տվյալներով, ունի 6 զոհ.
1990թ. ծնված, ավագ լեյտենանտ Տարոն Ջիվանի Սահակյան, պայմանագրային զինծառայողներ՝ 1991թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Մերուժան Արթուրի Հարությունյան, 1990թ. ծնված, շարքային Գուրգեն Աշոտի Սարգսյան, 1998թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Արթուր Ջիվանի Մարտիրոսյան, 1980թ. ծնված, շարքային Դավիթ Հելբերտի Ամիրյան։ Եվս մեկ զոհված զինծառայողի ինքնություն դեռ պարզվում է։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ շարունակվում են ինտենսիվ աշխատանքները՝ մարտերի արդյունքում գերեվարվածների վերադարձի և անհետ կորածների հայտնաբերման ուղղությամբ։
Նոյեմբերի 19-ի ժամը 10։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և վերահսկվում է ՀՀ զինված ուժերի կողմից։

Минобороны РА сообщает о гибели 6 армянских военнослужащих в ходе боев на востоке страны 11/19/2021   10:49  |  Лента новостей
По имеющимся на данный момент сведениям. в ходе боев, развернувшихся вследствие предпринятой 16 ноября подразделениями азербайджанских ВС  атаки на восточном направлении РА , погибли 6 армянских военнослужащих. Об этом сообщает в пятницу министерство обороны Армении.
Это старший лейтенант Тарон Дживанович Саакян(1990 г.р.), контрактники – младший сержант Меружан Артурович Арутюнян(1991 г.р.), рядовой Гурген Ашотович Саркисян(1990 г.р.), младший сержант Артур Дживанович Мартиросян(1998 г.р.) и рядовой Давид Гельбертович Амирян(1980 г.р.). Личность еще одного военнослужащего устанавливается.
“При посредничестве и участии российской стороны продолжаются интенсивные работы по поиску без вести пропавших и возвращению пленных. По состоянию на 10:00 19 ноября, обстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и контролируется вооруженными силами Армении”, - говорится в сообщении.