Պաշտոնական Բաքուն հայտարարում է 7 զոհի մասին, մինչդեռ ՀՀ ՊՆ-ի տվյալներով նրանց թիվը 10 անգամ ավել է 11/17/2021   11:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական Բաքուն հաստատում է՝ երեկ իրենց իսկ կողմից Հայաստանի դեմ հրահրված ագրեսիայի հետևանքով ունեն զոհեր։ Ըստ Ադրբեջանի ՊՆ-ի՝ մարտական գործողությունների հետևանքով ադրբեջանցի 7 զինծառայող է մահացել, 10 զինծառայող՝ վիրավորվել։
Նշենք, որ ՀՀ Պն-ի տվյալներով` ադրբեջանական զինուժն առավել մեծ կորուստներ է կրել։ Մասնավորապես, նոյեմբերի 16-ի մարտական գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի մինչև 70 զոհված և վիրավոր զինծառայող, ինչպես նաև զինտեխնիկայի զգալի կորուստներ, այդ թվում` 4 БТР զրահափոխադրիչ, 1 Sandcat զրահամեքենա, 5 ավտոմոբիլային միջոց (Камаз, Урал, УАЗ)։
16:45 16/11/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հայկական կողմը երկու մարտական դիրք է կորցրել. Կան զոհեր ու վիրավորներ. ՊՆ

Баку сообщает о гибели семи военнослужащих в ходе развязанной им же агрессии против Армении 11/17/2021   12:02  |  Лента новостей
Министерство обороны Азербайджана сообщило о своих потерях в своих ВС в ходе предпринятой им же военной агрессии против Армении. Согласно сообщению МО Азербайджана, в ходе боев погибли 7 азербайджанских военнослужащих, еще 10 получили ранения.
Ранее Минобороны Армении сообщило, что в результате боевых действий 16 ноября противник потерял убитыми и ранеными 70 военнослужащих. У противника также значительные потери в военной технике, в частности, - 4 бронетранспортера (БТР), 1 бронемашина Sandcat, 5 военных автомобилей (Камаз, Урал, УАЗ).