Հայկական կողմն ունի 1 զոհված և 13 գերեվարված զինծառայող, ևս 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է. ՀՀ ՊՆ 11/17/2021 10:30 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 17-ի ժամը 10։00-ի դրությամբ իրադրությունը ՀՀ արևելյան սահմանագոտում, ուր տեղակայված հայկական դիրքերի վրա նախորդ օրը լայնածավալ հարձակում էին գործել Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, հարաբերականորեն կայուն է, կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում պահպանվում է։Հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։ Նոյեմբերի 16-ի մարտական գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի մինչև 70 զոհված և վիրավոր զինծառայող, ինչպես նաև զինտեխնիկայի զգալի կորուստներ, մասնավորապես՝ 4 БТР զրահափոխադրիչ, 1 Sandcat զրահամեքենա, 5 ավտոմոբիլային միջոց (Камаз, Урал, УАЗ)։
Հայկական կողմն ունի 1 զոհված և 13 գերեվարված զինծառայող։ Եվս 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում և նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է։ Զինծառայողների հայտնաբերման ուղղությամբ ընթանում են ինտենսիվ աշխատանքներ։ Հակառակորդի վերահսկողության տակ է անցել երկու մարտական հենակետ։
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ ընթանում են բանակցություններ՝ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման և գերեվարված հայ զինծառայողների վերադարձի շուրջ։
Նոր տեղեկությունների դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրությամբ։

У армянской стороны один погибший, 13 пленных, судьба 24 военнослужащих неизвестна - Минобороны 11/17/2021   10:46  |  Лента новостей
По состоянию на 10:00 17 ноября обстановка в восточной приграничной зоне Республики Армения, где накануне армянские позиции подверглись ширкомасштабной атаке со стороны подразделений ВС Азербайджана, относительно стабильная. Договоренность о прекращении огня в основном соблюдается. Об этом сообщает министерство обороны Армении.
В результате боевых действий 16 ноября противник потерял убитыми и ранеными 70 военнослужащих. У противника также значительные потери в военной технике, в частности, - 4 бронетранспортера (БТР), 1 бронемашина Sandcat, 5 военных автомобилей (Камаз, Урал, УАЗ).
У армянской стороны один погибший и 13 захваченных плен военнослужащих. Связь с еще 24 военнослужащими была потеряна в ходе боевых действий, их судьба в данный момент неизвестна. Ведется интенсивная работа по их поиску. Под контроль противника перешли два боевых поста.
"При посредничестве российской стороны ведутся переговоры по разрешению создавшейся ситуации и возвращению захваченных в плен военнослужащих. При появлении новых сведений Минобороны выступит с соответствующим заявлением", - говорится в сообщении.