ՀՀ սուվերեն տարածքը փոքրանում է, Ադրբեջանի թելադրած օրակարգով փաստացի արվում է սահմանազատում. Արթուր Վանեցյան 11/15/2021   22:11  |  Քաղաքական
«ՀՀ սուվերեն տարածքն ամեն օր փոքրանում է։ Այս իշխանությունները պետք է հասկանան հարցի լրջությունը և հեռանան, թույլ տան, որմեր երկրի անվտանգային հարցերը լուծվեն։ Այս մարդիկ ուղղակի ի վիճակի չեն լուծել մեր երկրի առջև ծառացած խնդիրները»,- 24news.am-ի հետ զրույցում ասել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը։
Անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տիրող իրավիճակին՝ Արթուր Վանեցյանը կարծիք է հայտնել, որ փաստացի՝ Ադրբեջանի թելադրած օրակարգով սահմանագծում ու սահմանազատում է արվում ․ ադրբեջանցիները գալիս են, կանգնում այնտեղ, որտեղ իրենց պետք է, իսկ ՀՀ իշխանությունները նրանց գործողությունները փորձում են արդարացնել՝ ասելով, իբրև նրանք «իրենց»՝ «ադրբեջանական» տարածքում են։
Ինչ վերաբերում է Պաշտպանության նախարարի փոփոխությանը, ապա, ըստ Արթուր Վանեցյանի, անձերով ոչինչ չի որոշվում, քանի որ Փաշինյանն իր ձեռքում է կենտրոնացրել ամբողջ համակարգը։
«ՀՀ ում չկան պաշտոններ, չկա ոստիկանապետ, ԱԱԾ պետ ,Պաշտպանության նախարար․ կա Նիկոլ Փաշինյան, որն աշխատում է ամեն ինչ։ Մեկ անձի ավտորիտար ռեժիմ է, այլ պաշտոններ գոյություն չունեն, կան ինչ-որ մարդի, որոնք կատարում են Նիկոլ Փաշինյանի ուղիղ ցուցումները: Սուրեն Պապիկյանն է, Պողոս Պողոսյանն է, թե մեկ այլ անձ է Պաշտպանության նախարարի կամ մեկ այլ պաշտոնին, որևէ կապ չունի։ Ամբողջի պատասխանատուն, համակարգի անմիջական ղեկավարողը Նիկոլ Փաշինյանն է»,- ընդգծել է նա։
18:38 02/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Պատիվ ունեմ»-ի պատգամավորները հանդիպել են ՌԴ դեսպանին
11:42 28/10/2021  |  Քրեական խրոնիկոն«Պատիվ ունեմ» դաշինքի պատգամավորության թեկնածուին մեղադրանք է առաջադրվել
18:17 19/10/2021  |  Քրեական խրոնիկոն2021թ. ԱԺ արտահերթ ընտրություններում ընտրակաշառքի վերաբերյալ առաջին գործով մեղադրական դատավճիռ է կայացվել

Ванецян заявил о неспособности нынешней власти Армении решить проблемы безопасности страны 11/16/2021 10:45 | Лента новостей
“Суверенная территория Армении с каждым днем уменьшается. Эти власти должны осознать всю серьезность создавшейся ситуации и уйти, позволив решить вопросы безопасности Армении. Эти люди просто не в силах решить проблемы безопасности нашей страны”, - заявил в эфире 24news глава парламентской фракции “Честь имею” Артур Ванецян.
Комментируя ситуация на армяно-азербайджанской границе, Ванецян выразил мнение, что сегодня границы проводятся по повестке, диктуемой Азербайджаном. Азербайджанцы являются туда, куда им надо, а власти Армении пытаются оправдать их действия, заявляя что якобы “они на "своей', "азербайджанской" территории”.
Что касается смены министра обороны Армении, то, по словам Артура Ванецяна, личности ничего не решают, так как Пашинян сконцентрировал в своих руках всю систему.
“В Армении нет должностей, нет начальника полиции, нет министра, есть Никол Пашинян, который работает всем. Это авторитарный режим одного человека. Других должностей в Армении нет. Есть какие-то люди, которые выполняют прямые указания Пашиняна. Кто бы ни занимал пост министра обороны - будь то Сурен Папикян, Погос Погосян или какой-то другой человек - не имеет никакого значения. Всей системой напрямую руководит Никол Пашинян”, - подчеркнул он.