ԱԺ փակ նիստում ռազմագերիների թեմայով քննարկում տեղի կունենա 11/16/2021 10:42 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ փակ նիստում ռազմագերիներին, պատանդներին հայրենիք վերադարձնելու թեմայով հրատապ քննարկում կիրականացվի։ ԱԺ-ն կողմ քվեարկեց պատգամավորների 1/5-ի համապատասխան առաջարկությանը։
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ասաց, որ պատգամավորների ընդհանուր թվի 1/5-ը պաշտոնական գրությամբ առաջարկել է ռազմագերիների, պատանդների, անհայտ կորածների ճակատագրի պարզման և հայրենիք վերադարձնելու խնդիրները թեմայով հրատապ քննարկում անցկացնել ԱԺ փակ նիստում։
Նշենք, որ քվեարկությանը մասնակցեց միայն ՔՊ-ն, քանի որ ընդդիմադիր խմբակցությունները նիստի մեկնարկին հայտարարեցին՝ չեն մասնակցելու նիստերի աշխատանքներին։

Парламент Армении проведет срочное закрытое заседание по вопросу военнопленных 11/16/2021   11:21  |  Лента новостей
Парламент Армении проведет  срочное закрытое заседание по вопросу возвращения военнопленных и заложников на родину. Национальное Собрание на очередном заседании во вторник проголосовало за соответствующее предложение.
Спикер НС Ален Симонян сообщил, что 1/5 депутатов в официальном обращении было предложено провести в закрытом режиме срочные  слушания по вопросу выяснения судьбы военнопленных, заложников, пропавших без вести и их возвращения на Родину.
Отметим, что в голосовании приняли участие только депутаты от “Гражданского договора”, так как оппозиционные фракции в самом начале заявили о своем отказе от участия в заседаниях.