Ադրբեջանն է նախահարձակ եղել՝ գրոհելով հայկական դիրքերը. ՊՆ 11/16/2021   16:14  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ադրբեջանի զինված ուժերը, նոյեմբերի 16-ին նախաձեռնած հարձակումն ուղեկցում են լայնածավալ ապատեղեկատվական արշավով։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Մասնավորապես՝ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր, կեսօրին, մինչև բուն հարձակումն սկսելը, տարածել էր հաղորդագրություն, թե իբր ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները, նոյեմբերի 15-ին և 16-ին հայ-ադրբեջանական սահմանի միանգամից մի քանի ուղղություններով գնդակոծել են ադրբեջանական դիրքերը։
Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունը նաև պնդում է, թե ՀՀ զինված ուժերը գործողություններ են իրականացնում Տավուշի ուղղությամբ։ Նշված տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը փորձում է իր լայնածավալ սադրանքի համար մեղադրել հայկական կողմին, այդուհանդերձ, առավել քան ակնհայտ է, որ հենց Ադրբեջանն է նախահարձակ եղել՝ գրոհելով հայկական դիրքերը՝ հրետանային միջոցների և զրահատեխնիկայի կիրառմամբ։
16:12 16/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿան վիրավորներ և կան կորուստներ, ՊՆ-ն պարզաբանումներով հանդես կգա. ԱԽ քարտուղար
15:50 16/11/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հայկական կողմն ունի չորս վիրավոր, զոհերի մասին տվյալները ճշտվում են. ՊՆ

Минобороны Армении: Азербайджан сопровождает нападение широкомасштабной дезинформацией 11/16/2021   16:48  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Министерство обороны Армении сообщает, что ВС Азербайджана сопровождают предпринятое 16 ноября нападение широкомасштабной дезинформационной кампанией.
В частности, в заявлении отмечается, что министерство обороны Азербайджана 16 ноября в полдень, еще до начала самого наступления, распространило сообщение о том, что якобы подразделения ВС Армении 15 и 16 ноября сразу по нескольким направлениям армяно-азербайджанской границы обстреляли азербайджанские позиции.
“Օборонное ведомство Азербайджана также утверждает, что Вооруженные силы Армении осуществляют действия в направлении Тавуша. Указанные сведения не соответствуют действительности. Министерство обороны Азербайджана пытается обвинить армянскую сторону в своей широкомасштабной провокации, тем не менее, более чем очевидно, что именно Азербайджан атаковал армянские позиции с применением артиллерии и бронетехники”, — говорится в заявлении Минобороны Армении.