Նոյեմբերի 14-ին ադրբեջանցիների ներխուժման հետևանքով հայկական կողմը դիրքային կորուստներ է ունեցել. Աղաջանյան 11/16/2021 14:10
Նոյեմբերի 14-ին Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի արևելյան տեղամասերից մեկում ադրբեջանական զինված ուժերը զինտեխնիկայի աջակցությամբ ներխուժել են ՀՀ տարածք։ Չնայած բանակցությունների արդյունքում զինտեխնիկան և զորքերի մեծ մասը ետ են քաշվել, բայց հայկական կողմն ունեցել է դիրքային կորուստներ։ ԱԺ-ում այս մասին հայտարարել է «ՔՊ» խմբակցության պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանը։
«Տեղի ունեցածի արդյունքում վերը նշված հատվածում Ադրբեջանն ամրապնդել է մայիսի 12-ին տեղի ունեցած ՀՀ տարածք ապօրինի ներթափանցման արդյունքում ունեցած ներկայությունը։ Մայիսի 12-ի ներթափանցումից հետո Ադրբեջանն օկուպացիայի ներքո է պահում ՀՀ-ի ինքնիշխան տարածքի շուրջ 41 ք/կմ տարածք՝ 11 տեղամասերում»,-նշել է պատգամավորը։

В ходе вторжения азербайджанцев 14 ноября армянская сторона понесла позиционные потери – Агаджанян 11/16/2021   14:26  |  Лента новостей
Вооруженные силы Азербайджана 14 ноября на одном из восточных участков  армяно-азербайджанской  границы при поддержке военной техники вторглись на территорию Армении. Хотя по итогам переговоров военная техника и большая часть войска отошли назад, однако армянская сторона имеет позиционные потери.  Об этом с трибуны парламента Армении заявил депутат от правящего "Гражданского договора", глава постоянной комиссии НС по внешним связям Эдуард Агаджанян.
“В результате произошедшего противник укрепил свое присутствие на армянской территории, достигнутое в ходе незаконного вторжения 12 мая 2021 года. В общей сложности после майского вторжения Азербайджан удерживает под оккупацией около 41 кв. км. суверенной территории Армении на 11 участках”, - сообщил депутат.