Ընդդիմության առաջնորդներին առաջարկում եմ հնարավորինս շտապ քննարկել, օրինակ, ԱԺ պատգամավորի մանդատներից հրաժարվելու հարցը. Թովմասյան 11/15/2021 15:27 | Մեկնաբանություն
Մեր երկրում ստեղծված այս օրհասական դրության պայմաններում չենք կարողանում արդյունավետ աշխատանք կատարել՝ որպես օրենսդիր: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը.
«Ցավալի է, բայց խորհրդարանական երկրում առաջնային մանդատով օժտված պատգամավորներով չենք կարողանում անհրաժեշտ ջանքեր գործադրել՝ կանխելու մեր պետության հետ կատարվող այս անթույլատրելի իրավիճակը։
Ընդդիմության առաջնորդներին առաջարկում եմ հնարավորինս շտապ քննարկել, օրինակ, ԱԺ պատգամավորի մանդատներից հրաժարվելու հարցը՝ միաժամանակ հայտարարելով, որ ովքեր մանդատ կվերցնեն, հայրենիքի դավաճան են։

Тагуи Товмасян предложила лидерам от оппозиции обсудить возможность отказа депутатов от мандата 11/15/2021   15:46  |  Комментарий
Депутат парламента Армении от оппозиционной фракции “Честь имею”  Тагуи Товмасян заявила, что в сложившейся судьбоносной ситуации им не удается проводить эффективную работу в качестве законодательного органа.
“Жаль, но нам как депутатам, наделенным первичным мандатом в парламентской стране, не удается предпринять необходимые шаги по предотвращению происходящего с нашим государством. Предлагаю лидерам от оппозиции как можно скорее обсудить, к примеру, вопрос об отказе от депутатских мандатов, одновременно заявив, что те, кто возьмут мандат, -  предатели родины. Дорогие коллеги, нужно действовать быстро. Мы теряем родину”, - написала Товмасян на своей странице в Facebook.
В качестве постскриптума она добавила, что это один из методов борьбы. "Может, будут предложен иной формат, удастся найти консенсусное решение", - написала депутат.