Հակառակորդը փորձել է դիրքային առաջխաղացում ապահովել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ, ինչը կանխվել է. իրադրությունը շարունակում է լարված մնալ.ՊՆ 11/14/2021   15:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 14-ին, ժամը 13։00-ի սահմաններում, ադրեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները փորձել են դիրքային առաջխաղացում ապահովել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ։ Սկսվել է ինտենսիվ փոխհրաձգություն։ Հայ դիրքապահները կանխել են հակառակորդի փորձերը՝ դիրքավորվել այդ տարածքում։ Իրադրությունը դեռևս շարունակում է լարված մնալ։  Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Ներկա պահին, ռուսական կողմի միջնորդությամբ, ընթանում են բանակցություններ՝ իրադրության հանգուցալուծման ուղղությամբ։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Պաշտպանության նախարարությունը պարբերաբար տեղեկատվություն կտրամադրի իրադրության հետագա զարգացումների վերաբերյալ։
19:46 10/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍեւ լճի մոտ հայկական կողմը բարելավել է դիրքերը. համացանցում տարածվել է տեսանյութը
22:46 09/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԽաչիկ գյուղում ադրբեջանցիները կրակել են տրակտորիստի վրա
22:03 08/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի կողմն անցած երեք ձիերից վերջինը նույնպես ինքնուրույն վերադարձել է
15:54 03/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԶինծառայողները բացազատել են հրետանային միջոցները, բերել մարտական վիճակի և կատարել առաջադրված խնդիրները
15:48 03/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎրաստանի պաշտպանության նախարարն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր

ВС Армении пресекли попытку азербайджанцев продвинуть позиции на восточном направлении – Минобороны 11/14/2021 16:02 | Лента новостей
Подразделения вооруженных сил Азербайджана 14 ноября, примерно в 13:00, попытались обеспечить позиционное продвижение на восточном направлении армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
"Началась интенсивная перестрелка. Армянские военнослужащие предотвратили попытки противника занять позиции на этой территории. Обстановка остаётся напряженной. На данный момент при посредничестве российской стороны ведутся переговоры по урегулированию ситуации. Пострадавших с армянской стороны нет", - говорится в сообщении.