Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհն այժմ երկկողմանի բաց է, դեպքի արդյունքում ԱՀ քաղաքացիների շրջանում վիրավորներ և տուժածներ չկան. ԱՀ ԱԱԾ 11/13/2021   11:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհն այժմ երկկողմանի բաց է, դեպքի արդյունքում ԱՀ քաղաքացիների շրջանում վիրավորներ և տուժածներ չկան։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԱԾ-ն։
«Այսօր Արցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից տեղեկություններ են ստացվել այն մասին, որ վաղ առավոտյան Ստեփանակերտ-Բերձոր միջպետական ճանապարհին, Շուշի քաղաքի անցակետի մոտ, ադրբեջանցի զինծառայողների սադրիչ գործողություններին ի պատասխան անհայտ անձը պայթուցիկ սարք է նետել անցակետի հատվածում, որից հետո Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհը երկկողմանի փակվել է։
Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինները ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ մեկտեղ դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով իրականացնում են համապատասխան օպերատիվ-հետախուզական և քրեադատավարական միջոցառումներ:
Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհն այժմ երկկողմանի բաց է, դեպքի արդյունքում ԱՀ քաղաքացիների շրջանում վիրավորներ և տուժածներ չկան։
Կոչ ենք անում խուճապի մեջ չընկնել ու պահպանել հանգստություն, զերծ մնալ խուճապ առաջացնող լուրեր տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»,- նշված է ԱԱԾ տարածած հաղորդագրությունում։
16:42 08/11/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Շուշիի մոտ ադրբեջանցիները կրակել են ջրատար խողովակների վրա աշխատող անձանց վրա. կա մեկ զոհ, երեք վիրավոր. Արցախի ԱԱԾ
19:00 22/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱշոտ Հակոբջանյանը նշանակվել է Արցախի ԱԱԾ տնօրեն
16:27 18/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ ԱԱԾ-ն քաղաքացիներին հորդորում է մինչև 2021-ի հունվարի 10-ը վերադարձնել պատերազմի ընթացքում ստացած զենք-զինամթերքը
12:39 25/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲնակիչներին տարհանելու մասին փաստաթուղթը ադրբեջանական կեղծիք է. Արցախի ԱԱԾ
20:04 30/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱնվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի ԱԳ, ԱԱԾ և Ոստիկանության ղեկավարների հետ

Мужчина бросил взрывное устройство в ответ на провокационные действия азербайджанских военнослужащих - СНБ Арцаха 11/13/2021 11:48 | Лента новостей
Межгосударственная дорога Степанакерт-Шуши-Бердзор открыта для движения в обе стороны, пострадавших среди граждан Республики Арцах нет. Об этом сообщает Служба национальной безопасности Арцаха.
“Сегодня в Службу национальной безопасности Республики Арцах поступила информация о том, что рано утром на межгосударственной дороге Степанакерт-Бердзор, близ блокпоста у города Шуши, в ответ на провокационные действия азербайджанских военнослужащих неизвестный бросил взрывное устройство у блокпоста, после чего межгосударственная автодорога Степанакерт-Шуши-Бердзор была закрыта для движения в обе стороны”, - говорится в сообщении.
Правоохранительные органы Республики Арцах совместно с российскими миротворческими войсками проводят соответствующие оперативно-розыскные и следственные мероприятия по выяснению обстоятельств происшествия.
Межгосударственная дорога Степанакерт-Шуши-Бердзор открыта для движения в обе стороны, пострадавших среди граждан Республики Арцах нет.
“Призываем не впадать в панику и сохранять спокойствие, воздерживаться от распространения панических новостей и следить только за официальной информацией”, - говорится в заявлении СНБ Арцаха.