36-ամյա տղամարդուն սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել են նույն ընտանիքի անդամներ 11/08/2021 12:58 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, որի շրջանակներում իրականացվում են քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ Կոտայքի մարզի 36-ամյա բնակչի սպանության բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին նոր մանրամասներ է հաղորդում ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«Դեպքի վերաբերյալ ահազանգը ՀՀ ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում ստացվել է 2021թ. նոյեմբերի 8-ին՝ ժամը 00:40-ի սահմաններում, որով քաղաքացին տեղեկացրել է իրենց տան վրա դանակով հարձակման մասին:
Քննչական-օպերատիվ խմբի կողմից կատարված դեպքի վայրի զննությամբ նշված առանձնատան խոհանոցում հայտնաբերվել է Կոտայքի մարզի 36-ամյա բնակչի դիակը՝ գլխի և մարմնի տարբեր հատվածների բազմաթիվ ծակած-կտրած վնասվածքներով: Դեպքի վայրից հայտնաբերվել և վերցվել է 6 հատ դանակ՝ արնանման հետքերով:
Ձեռնարկված անհետաձգելի միջոցառումների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը, նրանցից մեկը տուժողի ընկերուհին է, մյուս երկուսը՝ վերջինիս մայրն ու եղբայրը:
Նշված երեք անձինք ձերբակալվել են՝ հիշյալ 36-ամյա տղամարդուն խմբի կողմից դիտավորությամբ ապօրինաբար կյանքից զրկելու կասկածանքով:

По подозрению в убийстве 36-летнего мужчины в Армении задержаны члены одной семьи 11/08/2021   14:18  |  Криминальная хроника
Уголовное дело заведено по факту убийства 36-летнего жителя Котайской области Армении. Дело возбуждено по пункту 7 части 2 статьи 104(убийство, совершенное группой лиц или организованной группой) УК РА.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, в рамках уголовного дела, принимаются меры для выяснения всех обстоятельств убийства 36-летнего жителя Котайкской области.
Сигнал о происшествии поступил в малатийский отдел полиции Еревана 8-го ноября около 00.40 с.г.: Позвонивший в отдел гражданин сообщил о нападении на их дом с ножом.
В ходе проведенной оперативно-следственной группой осмотра места происшествия на кухне указанного дома было обнаружено тело 36-летнего жителя Котайкской области с множественными колото-резаными ранами в области головы и тела. Были обнаружены и изъяты 6 ножей со следами, похожими на кровь.
Установлены личности предполагаемых преступников: одна из них – подруга потерпевшего, остальные двое – мать и брат последней. Все трое задержаны по подозрению в умышленном убийстве 36-летнего мужчины. Следствие продолжается.