Ադրբեջանը խաղաղապահների գործունեությունը վարկաբեկելու ուղեգիծ է որդեգրել. Փաշինյան 11/07/2021 21:59 | ԼՐԱՀՈՍ
Մինչ այժմ տարածաշրջանային կոմունիկացիաները բացված չեն։ Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ այս ուղղությամբ կարևոր աշխատանք է տարվում և վարչապետը հույս հայտնեց, որ առաջիկայում կոնկրետ արդյունքների կհասնեն։
«Կասկածից վեր է, որ նոյեմբերի 9-ի հայտարարությունը և ԼՂ-ում խաղաղապահների տեղակայումն այն անկյունաքարային արդյունքն է, որն արձանագրվել է նոյեմբերի 9-ի հայտարարությունից հետո։ Այս հրադադարի ռեժիմի դեպքերի խախտումները, Արցախում մեր զինվորների զոհվելու փաստը մեզ այն մտահոգությանն են հանգեցնում, որ այնուամենայնիվ Ադրբեջանը որդեգրել է խաղաղապահների գործունեությունը վարկաբեկելու ուղեգիծ»,-ասաց վարչապետը։

Пашинян: Азербайджан проводит политику дискредитации деятельности российских миротворцев 11/08/2021 10:18 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в интервью Общественному телевидению заявил, что Азербайджан проводит политику дискредитации деятельности российских миротворцев.
"вне всяких сомнений, заявление 9 ноября 2020 года и размещение российского миротворческого контингента в Нагорном Карабахе являлись темиНагорном Карабахе, факты гибели наших солдат после 9 ноября 2020 года вызывают у нас беспокойство и приводят к мысли, что тем не менее Азербайджан взял на вооружение политику дискредитации российских миротворцев", - отметил Пашинян.