Արտակ Բեգլարյանն ԱՄՆ-ում հանդիպել է պատերազմին տեսողությունը կորցրած Շանթին, նվիրել է իր ձեռնափայտը 11/05/2021 13:24 | Մեկնաբանություն
Երեկ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանատանը տեղի ունեցած ընդունելության ժամանակ հանդիպեցի 44-օրյա պատերազմի ժամանակ տեսողությունը կորցրած Շանթին, ով այժմ բուժում է ստանում Վաշինգտոնում: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Շանթին նվիրեցի իմ ձեռնափայտը և որոշ փորձի փոխանակում արեցինք, որպեսզի չկոտրվի այս դժվարություններից, վճռական քայլերով ստանա որակյալ կրթություն և արդեն քաղաքացիական կյանքում շարունակի իր ծառայությունը Հայրենիքին:
Համոզված եմ, որ Շանթը հաղթահարելու է այս մարտահրավերը ևս, ինչպես արել է մարտական գործողությունների թոհուբոհում:
Պատերազմի հետևանքով վիրավորված մեր բոլոր հերոս տղաները պետք է զգան յուրաքանչյուրիս սատարումը՝ հաղթահարելու կյանքի դժվարությունները և դրանք դարձնելու իրենց էլ ավելի զորացման հնարավորությունների աղբյուրներ:

Госминистр Арцаха в Вашингтоне встретился с Шантом, который потерял зрение на войне 11/05/2021   13:59  |  Комментарий
Государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян сообщил, что на  состоявшемся накануне  приеме в посольстве Армении в США встретил Шанта, который потерял зрение во время 44-дневной войны.
Он проинформировал, что Шант в настоящее время проходит курс лечения в Вашингтоне.
“Я подарил Шанту свою трость, и мы обменялись  опытом, чтобы его не сломили трудности, чтобы он получил качественное образование и продолжил службу Родине уже в гражданской жизни",- подчеркнул Бегларян.
Он выразил уверенность, что Шант преодолеет и этот вызов.
Госминистр также отметил, что все наши герои, раненные на войне, должны чувствовать поддержку каждого из нас, чтобы преодолеть жизненные трудности и превратить их в источник возможностей для дальнейшего развития. Бегларян вспомнил максиму Ницше: “То, что не убивает человека, делает его сильнее”.