Հանրապետությունում հազարավոր թափուր աշխատատեղեր կան. Փաշինյան 11/04/2021 12:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ՀՀ-ում հազարավոր թափուր աշխատատեղեր կան։ Կառավարության նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը սուբվենցիոն ծրագրերի քննարկման ժամանակ ասաց, որ բազմաթիվ համայնքներում աշխատողների պակասի խնդիր ունեն։
«Մեր շինարարները բավական մեծ քանակով մրցույթներ են շահել, բայց աշխատողների խնդիր ունեն, որ ավելի արագ տեմպերով աշխատանքներն իրականացնեն»,-նշեց նախարարը։
Նիկոլ Փաշինյանն էլ նկատեց՝ հիմա բիզնեսից ամենահաճախ ստացվող ահազանգն աշխատուժի խնդիրն է.
«Ընդ որում բոլոր ոլորտներում՝ սկսած շինարարությունից, ավարտված բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտից։ Ամենուր աշխատատեղերի խնդիր ունենք։ Այս խնդիրների լուծմամբ պետք է զբաղվենք»,-նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։

В Армении сегодня тысячи вакантных рабочих мест - Пашинян 11/04/2021   12:49  |  Экономика
В Армении сегодня тысячи вакантных рабочих мест, заявил на заседании правительства в четверг премьер-министр РА Никол Пашинян.
В ходе обсуждения субвенционных программ министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян заявил о нехватке работников в многочисленных общинах.
“Наши строители выиграли немало тендеров, но у них возникли проблемы с рабочей силой, необходимой для наращения темпов работы”, - сообщил министр.
В свою очередь Никол Пашинян заметил, что в настоящее время чаще всего поступают звонки по поводу рабочей силы.
“Причем во всех сферах, начиная со строительства, кончая сферой высоких технологий. Везде возникла проблема с рабочей силой. Надо заняться решением этой проблемы”, - отметил Пашинян.