Բրիտանիայի Համայնքների պալատը նոյեմբերի 9-ին կքննարկի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրինագիծը 11/04/2021   10:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի Համայնքների պալատում նոյեմբերի 9-ին առաջին ընթերցմամբ կքննարկվի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրինագիծ։
Միացյալ Թագավորությունում Հայ դատի հանձնախմբի հաղորդագրության համաձայն՝ նախագիծը ներկայացրել է պահպանողական պատգամավոր Թիմ Լոթընը։
«Եթե նախագիծն անցնի այս փուլը, Մեծ Բրիտանիան մեկ քայլ կմոտենա Հայոց ցեղասպանության պաշտոնական ճանաչմանը։ Չպատժված հանցագործությունը խրախուսված հանցագործություն է»,- նշում է Հայ դատի հանձնախումբը։
20:36 26/04/2021  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանը հայտարարել Է, որ Թուրքիան վշտացած է՝ Հայոց ցեղասպանության մասին Բայդենի հայտարարությունից

Палата общин британского парламента 9 ноября рассмотрит законопроект о признании Геноцида армян 11/04/2021   11:14  |  Лента новостей
Палата общин парламента Великобритании 9 ноября рассмотрит в первом чтении законопроект о признании Геноцида армян.
Согласно сообщению Армянского национального комитета Великобритании(комитет Ай Дат), проект представил депутат-консерватор Тим Лоутон.
“Если проект преодолеет этот этап, то Великобритания на шаг приблизится к официальному признанию Геноцида армян. Безнаказанное преступление –преступление поощряемое”, - отмечается в заявлении Ай Дата.