Մեր գլխավոր խոչընդոտն այդքան Ադրբեջանը չէ, որքան Հայաստանում հաստատված իշխանությունը.Տիգրան Աբրահամյան 11/04/2021   10:32  |  Մեկնաբանություն
Արցախում ամենամեծ խնդիրներից մեկը շարունակում է մնալ անորոշությունը։ Արցախի կարգավիճակի հստակեցումը, որը պետք է հիմնված լինի ինքնորոշման իրավունքի իրացման և դրա միջազգային ճանաչման վրա, պետք է լինի առաջնային օրակարգում։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամայանը.
«Այս օրակարգը պետք է արտահայտվի ոչ թե «դիժուռնի» հայտարարությունների, այլ իրական կյանքում քաղաքական, գաղափարական, քարոզչական և ծրագրային մոտեցումների տրամաբանության ներքո։
Հայաստանում, Արցախում և սփյուռքում ապրող ցանկացած հայ, ով ունի պայքարի կամք, ցանկություն, պետք է հստակ իմանա իր անելիքն Արցախի ու Հայաստանի շուրջ զարգացող ցանկացած սցենարային զարգացման համար։
Արցախի ու Հայաստանի բոլոր առողջ ուժերի՝ քաղաքական և ոչ քաղաքական, նպատակը պետք է դառնա հանրության գաղափարական մոբիլիզացիա իրականացնելը՝ հային դուրս բերել ընկածի, կոտրվածի, պարտվածի կարգավիճակից և նրան տրամադրել երկարատև պայքարի։
Թե ինչ է ուզում, մտածում կամ անում Ադրբեջանը, դա հարցի մի կողմն է, մեր խնդիրն է հասկանալ, թե մենք ինչ ենք անելու։
Մեր գլխավոր խոչընդոտն այդքան Ադրբեջանը չէ իր նավթադոլարային ռեսուրսներով և դաշնակիցներով, որքան Հայաստանում հաստատված իշխանությունը, որը Հայաստանի ջախջախումը ապահովելով փորձում է հանրության մեջ արմատավորել այն գաղափարը, որ հայը հաղթելու ուժ, ռեսուրս, կամք չունի և ճիշտը իրավիճակին համակերպվելն ու անվերջն զիջելը։
Հայաստանի և Արցախի համար պայքարը պետք է տարբեր ժամանակային կտրվածով ճիշտ պլանավորել և խրամատավորվել նպատակային պայքարի»,-գրել է պատգամավորը:
16:50 01/11/2021  |  ՄեկնաբանությունԵվս մեկ անգամ համոզվեցի՝ ընդդիմության համար առաջնագիծը փակ է, որովհետև նման քաղաքական որոշում է «վերևից» իջեցված. Աբրահմյան
10:48 30/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլը ոչինչ չի ներում, ոչ մեկին, եթե նույնիսկ նա առանց ծպտուն ծառայել է իրեն. Տիգրան Աբրահամյան
12:30 29/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջիկայում ՌԴ դեսպանի հետ որևէ ֆորմատով հանդիպում կլինի. Աբրահամյան
12:08 29/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման միայն մեկ օրակարգ կա. Տիգրան Աբրահամյան
11:56 29/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍրանք կարևոր դրվագներ, ցուցմունքներ են, որոնք հետագայում անհրաժեշտ կլինեն. Աբրահամյանը՝ Փաշինյանի պատասխանների մասին
11:44 29/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջնագծում ստեղծված իրավիճակը շարունակվում է հանրությունից թաքցվել. Աբրահամյան
17:27 28/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն անցում է սահմանները, փախուստի է դիմում մեր հարցերից.Տիգրան Աբրահամյան
14:21 28/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ6 զինծառայողներից մեկը ստացել է հրազենային, հինգը՝ բեկորային վիրավորում. ՊՆ-ն պատասխանել է գրությանս. Աբրահամյան
15:37 27/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍովետական քարտեզներով առաջնորդվելը նեղացնում է մեր բանակցային հնարավորությունները. Աբրահամյան
15:25 27/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և Արցախի հարցով այդ հայտարարությունը բխում էր նաև իշխանության շահերից. Աբրահամյան

Наше главное препятствие не столько Азербайджан, сколько установившаяся в Армении власть - Абрамян 11/04/2021   11:40  |  Комментарий
Одной из самых больших проблем в Арцахе продолжает оставаться неопределенность, пишет на своей странице в Facebook депутат парламента Армении от фракции "Честь имею" Тигран Абрамян.
"Уточнение статуса Арцаха, которое должно быть основано на реализации права на самоопределение и его международном признании, должно находиться в приоритетной повестке. Эта повестка должна выражаться в "дежурных" фразах, а в реальной жизни в логике идеологических, агитационных и программных подходов", - отметил он.
По его словам, любой армянин, проживающий в Армении, Арцахе и за рубежом, имеющий желание и волю к борьбе, должен четко знать свои действия при любом сценарии развития ситуации вокруг Арцаха и Армении,
"Целью всех здоровых -  политических и неполитических сил Арцаха и Армении должно стать осуществление идеологической мобилизации общества: вывод армянина из статуса поникшего, разбитого, проигравшего и подготовка его к длительной борьбе. А чего хочет, о чем думает или что делает Азербайджан, это вторая сторона вопрос. Наша задача – понять, что будем делать мы", - написал он.
"Наше главное препятствие не столько Азербайджан со своими нефтедолларовыми ресурсами и союзниками, сколько установившаяся в Армении власть, которая, обеспечивая разгром Армении, пытается укоренить в обществе ту мысль, что у армян нет сил и ресурсов, чтобы побеждать, и правильнее смириться с положением и бесконечно уступать", - добавил депутат.
Абрамян отметил, что борьбу за Армению и Арцах следует правильно планировать на разные отрезки времени и занять позиции для целевой борьбы.