Շփոթմունք էր. Քննարկվում է Ավինյանին ԶՊՄԿ տնօրենների խորհրդի անդամ նշանակելու հարցը, այլ ոչ թե տնօրենի 11/03/2021 12:49 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարությունը հանդես է եկել պարզաբանմամբ այն մասին, որ Զանգեզուրի կոմբինատի տնօրենի պաշտոնում քննարկվում է Ավինյանի թեկնածությունը։ Պարզվում է տեղի է ունեցել շփոթմունք.
«Այսօր Ազգային ժողովում վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի՝ լրագրողների հետ հարցուպատասխանի ընթացքում տեղի է ունեցել շփոթմունք: Քննարկվում է Տիգրան Ավինյանին ԶՊՄԿ տնօրենների խորհրդի անդամ նշանակելու հարցը, այլ ոչ թե տնօրենի։ Հայցում ենք ձեր ներողամտությունը»,- ասված է պարզաբանման մեջ։

“Произошла путаница”: в правительстве Армении внесли ясность в слова Арутюняна по поводу назначения Авиняна на новую должность 11/03/2021   13:14  |  Лента новостей
Правительство Армении выступило с пояснением в связи с заявлением по поводу обсуждения кандидатуры Авиняна на  пост директора Зангезурского медно-молибденового комбината. Как выясняется, имела место путаница."Вопрос обсуждается": Араик Арутюнян о возможном назначении Авиняна на пост директора ЗММК“Сегодня в ходе брифинга руководителя аппарата премьер-министра Араика Арутюняна в Национальном Собрании имела место путаница. Обсуждается вопрос о назначении Тиграна Авиняна членом Совета директоров ЗММК, а не директором. Приносим свои извинения”, - говорится в пояснении.