Տղայիս հեռախոսը, դրամապանակը, իրերն ուրիշի մորն էին տվել՝ որպես նրա զոհված որդու իրեր.Անհետ կորածի մայր 11/03/2021 16:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Տղաս ծառայությունից նոր էր վերադարձել։ Երկու ամիս ահետո ռազմականից կանչեցին ու տարան պատերազմ։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ ասաց անհետ կորած զինծառայողներից մեկի մայրը։
Նա նշեց, որ վերջին անգամ որդու հետ հոկտեմբերի 2-ին է խոսել, որից հետո նրա հեռախոսահամարն արդեն անհասանելի է եղել։
«Տղայիս հեռախոսը, դրամապանակը, իրերն ուրիշ մահացած զինածառայողի մոտ են գտել, հետո նրա մայրն ինձ գտել է ու փոխանցել։ Չգիտեն՝ այդ իրերն ինչպես են հայտնվել այդ տղայի մոտ, իմ տղան ուր է։ Ուղղակի անունն անհետ կորածների ցուցակում է և մինչ օրս տղայիս ոչ մի տեղ չեմ գտնում»,-ասաց անհետ կորած զինծառայողի մայրը։

Телефон, бумажник и вещи моего сына отдали другой женщине – мать без вести пропавшего на войне солдата 11/03/2021   17:07  |  Лента новостей
Мой сын вернулся со службы в армии недавно; спустя два месяца после возвращения его вызвали и забрали на фронт, рассказала “ФактИнфо” мать из военнослужащего, пропавшего без вести во время войны в Арцахе осенью 2020 года.
Она сообщила, что в последний раз говорила с сыном 2 октября, после чего до него невозможно было дозвониться.
“Телефон, бумажник и вещи моего сына оказались у другого погибшего военнослужащего. Затем его мать нашла меня и передала их. Не знают, как оказались эти вещи у этого парня. Где мой сын? Нигде его нет. Его имя только в списках пропавших без вести. До сих пор я не могу найти своего сына”, - рассказала она.