Ուզում եմ ապրել ու արարել իմ հարազատ քաղաքում. Առուշանյանը կալանավայրից նոր հայտարարություն է տարածել 11/03/2021   13:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ընդգրկված լինելով «Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակում` այսօր մանդատից հրաժարվելու դիմում եմ ներկայացրել։ Նման հայտարարություն է տարածել Առուշանյանը՝ կալանավայրից.
Ընդգրկված լինելով «Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակում` այսօր մանդատից հրաժարվելու դիմում եմ ներկայացրել։
Նման որոշում եմ կայացրել այն պարզ պատճառով, որ ոչ միայն ինձ չեմ տեսնում օրենսդիրում, այլև ցանկանում եմ լինել ձեր կողքին, ձեզ հետ միասին շարունակել շենացնել մեր սիրելի Գորիս համայնքը, ուզում եմ ապրել ու արարել իմ հարազատ քաղաքում, ամբողջ ներուժս ներդնել հանուն մեր համայնքի բարգավաճման ու իմ սիրելի գորիսեցիների բարօրության։
Այս փուլում իմ հիմնական առաքելությունը մեր սիրելի Գորիս համայնքի շարունակական զարգացումն ու առաջընթացն ապահովելն է։
Ուզում եմ վստահեցնել, որ առաջիկա տարիներին աշխատելու եմ առավել ջանասիրությամբ ու եռանդով, որ ձեզնից յուրաքանչյուրը, ով իր վստահության քվեն տվել է հօգուտ մեր դաշինքի համոզվի, որ մեր գործն արդար է, որ մեր նպատակներն ազնիվ են ու հեռուն գնացող։
Ես եղել և մշտապես մնալու եմ ժողովրդիս կողքին։
Միաժամանակ ուզում եմ տեղեկացնել, որ ես շարունակում եմ սատարել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին, քանզի նրան եմ վստահում մեր հայրենիքի պաշտպանությունն ու երկրի արագընթաց զարգացումը։
Աստված բոլորիս պահապան»։
02.11. 2021
10:17 21/10/2021  |  ՄամուլԻշխանության ծրագիրը Գորիսում տապալվել է. «Փաստ»
18:21 20/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎերահաշվարկի արդյունքում «Առուշ Առուշանյան» դաշինքի ձայները պակասել են 1-ով
20:33 19/10/2021  |  ՎերլուծություններԳորիսեցիների ինքնապահպանական բնազդը հաղթեց․ սա կարող է նախադեպ լինել ողջ Հայաստանի համար

“Хочу жить и созидать в своем родном городе”: Аруш Арушанян отказался становиться депутатом 11/03/2021   14:59  |  Лента новостей
Находящийся под стражей мэр города Гориса Аруш Арушанян отказался от депутатского мандата.
"Будучи включенным в избирательный список блока "Армения", сегодня я представил заявление об отказе от мандата", - говорится в заявлении Арушаняна на странице возглавляемого им блока в Facebook.
Аруш Арушанян объяснил, что принял это решение по той простой причине, что не видит себя в законодательном органе и хочет продолжить работу на благо любимой общины Горис сообща с жителями города.
"Хочу жить и созидать в своем родном городе, вкладывать весь свой потенциал во имя процветания нашей общины и благополучия моих любимых горисцев. На этом этапе моя основная миссия - обеспечение поступательного развития и прогресса нашей любимой общины Горис", - отметил он.
Арушанян заверил, что в ближайшие годы планирует работать с большим энтузиазмом, и каждый из избирателей, отдавших свой голос за блок, поймет, что их дело правое, а цели – благородные и далеко идущие. “Я всегда был и останусь рядом с народом”, - отметил он.
В то же время Арушанян сообщил, что продолжает поддерживать второго президента Армении Роберта Кочаряна, так как ему доверяю в вопросе защиты нашей Родины и стремительного развития страны.