«Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցում հոսպիտալացված է 17 կորոնավիրուսով հիվանդ երեխա 10/29/2021 16:50 | ԼՐԱՀՈՍ
«Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցի մանկական Covid բաժանմունքում փոքրիկներից 2-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր՝ վերակենդանացման բաժանմունքում են։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը։
«Այսօր «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցում էի, զեկուցեմ բոլոր «մտահոգ մասնագետներին» թե ինչ է կատարվում մանկական Covid բաժանմունքում․
Եվ այսպես, այս պահի դրությամբ «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցում հոսպիտալացված է 17 կորոնավիրուսով հիվանդ երեխա։
Փոքրիկներից 2-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր՝ վերակենդանացման բաժանմունքում են , 6 բալիկի վիճակը գնահատվում է ծանր՝ թթվածնակախյալ են և 9 երեխա գտնվում է կայուն ծանր վիճակում։ Այս 17 երեխաներից 15-ի մայրերի մոտ ևս հաստատվել է Covid 19․․․»,-գրել է նա։

В ереванской больнице “Мурацан” лечатся 17 детей с коронавирусом, двое малышей в крайне тяжелом состоянии 10/29/2021   18:03  |  Коронавирус
Бывший министр здравоохранения, ректор Ереванского государственного медицинского университета имени Гераци Армен Мурадян побывал в университетской больнице "Мурацан" и рассказал о состоянии здоровья пациентов детского Covid-отделения.
Он сообщил, что по положению на данный момент в университетскую больницу “Мурацан” госпитализированы 17 детей, заболевших коронавирусом.
"Состояние двух малышей оценивается как крайне тяжелое, они в реанимационном отделении. Состояние 6 детей оценивается как тяжелое, они кислородозависимы, и 9 детей находятся в стабильно тяжелом состоянии", - написал Мурадян на своей странице в Facebook.
Он также сообщил, что у матерей 15-ти из этих 17-ти детей также подтверждена коронавирус.
15:23 27/10/2021  |  КоронавирусПочему пандемия COVID-19 затянулась? – мнение ученых
11:34 27/10/2021  |  Коронавирус2074 новых случая, скончались 39 человек: опубликованы последние данные по коронавирусу в стране