Հայկ Կոնջորյանը հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանի հետ 10/28/2021 15:43 | ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունը:
Հայկ Կոնջորյանն անդրադարձել է Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների անհապաղ վերադարձի հարցին, ինչն ամրագրված է 2020թ. նոյեմբերի 9-ի հայտարարության մեջ:
Քննարկվել են հայ-ռուսական միջխորհրդարանական կապերի հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ միջխորհրդարանական հարթակներում:
Կարեւորվել են Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի շրջանակում իրականացվող աշխատանքները:

Глава правящей фракции Армении встретился с послом России 10/28/2021   16:20  |  Лента новостей
Руководитель фракции “Гражданский договор” Айк Конджорян 28 октября встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Российской Федерации в Армении Сергеем Копыркиным.Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
А.Конджорян коснулся проблемы немедленного возвращения удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных, что закреплено заявлением от 9 ноября 2020 г.
Обсуждены вопросы дальнейшего развития армяно-российских межпарламентских связей как на двусторонней, так и многосторонней площадках.
Особо отмечена важность работы, проводимой в рамках Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ.
16:50 04/10/2021  |  Лента новостейАлен Симонян и Сергей Лавров обсудили вопрос возвращения армянских военнопленных и гражданских лиц