Ամերիաբանկի և HSBC Հայաստանի բանկոմատները կսպասարկեն երկու բանկերի քարտապաններին հատուկ պայմաններով 10/27/2021   13:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ամերիաբանկ ՓԲԸ-ն (Ամերիաբանկ) և Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ն (HSBC Հայաստան) բացառիկ հնարավորություն են ստեղծել իրենց քարտապանների համար: Այսուհետ երկու բանկերի քարտապանները հնարավորություն կունենան իրենց քարտերով կանխիկացում իրականացնելու Ամերիաբանկի և HSBC Հայաստանի բանկոմատներից՝ առանց որևէ հավելյալ միջնորդավճարի:
Այս համագործակցությունը թույլ կտա երկու բանկերի հաճախորդներին թե՛ Երևանում, թե՛ ՀՀ մարզերում 24/7 ռեժիմով օգտվելու Ամերիաբանկի և HSBC Հայաստանի ավելի քան 200 բանկոմատներից` տվյալ բանկի կողմից իր բանկոմատների համար կիրառելի սակագնով:
Ամերիաբանկի դեբետային քարտերի սակագներին և պայմաններին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
HSBC Հայաստանի քարտերի սակագներին և պայմաններին կարող եք ծանոթանալ  այստեղ:
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: 2020թ. արդյունքներով Ամերիաբանկը ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարն է հիմնական ֆինանսական ցուցանիշներով (ակտիվներ, պարտավորություններ, վարկային պորտֆել, կապիտալ): Ամբողջական տեղեկատվության համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am կայք կամ զանգահարել  (+37410) 56 11 11 հեռախոսահամարով;
HSBC Խումբ HSBC Holdings plc-ն՝ HSBC Խմբի ընկերության գլխամասը, գտնվում է Լոնդոնում: Խումբը ծառայություններ է տրամադրում 64 երկրներում և տարածաշրջաններում՝ Եվրոպայում, Ասիայում, Հյուսիսային և Լատինական Ամերիկայում, ինչպես նաև Մերձավոր Արևելքում և Հյուսիսային Աֆրիկայում: HSBC-ն հանդիսանում է աշխարհի ամենախոշոր և հզոր ֆինանսական կառույցներից մեկը, որի ակտիվները 2021թ. հունիսի 30-ի դրությամբ կազմել են 2,959 միլիարդ ԱՄՆ դոլար:
HSBC Հայաստան  «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ը հիմնադրվել է 1996թ-ին։ Բանկը Էյչ-Էս-Բի-Սի Խմբին ամբողջությամբ պատկանող դուստր ընկերություն է։ Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստանը սպասարկում է շուրջ 30 000 հաճախորդի Երևան քաղաքում գտնվող իր 7 գրասենյակների և մոտ 310 աշխատակիցների միջոցով: 2021 թ.-ի հունիսի 30-ի դրությամբ բանկի ակտիվները կազմել են 299 միլիարդ ՀՀ դրամ` ներառյալ Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Փի-Էլ-Սի Լոնդոնի կողմից Բանկի միջնորդությամբ տրամադրված վարկեր:
https://www.hsbc.am/
https://ameriabank.am/
16:55 22/10/2021  |  ՏնտեսությունԱմերիաբանկ. 62.5%-ով ավելի հարկ` նախորդ տարվա համադրելի ժամանակահատվածի համեմատ
18:39 13/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍS&P գործակալությունը բարելավել է Ամերիաբանկի հեռանկարը` սահմանելով այն «դրական»
17:58 12/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիաբանկն արժանացել է «Տարվա ամենահուսալի Բանկ» հեղինակավոր մրցանակին
20:32 06/10/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱմերիաբանկի հատուկ առաջարկը նորաբաց «Հրազդան» մասնաճյուղի նոր հաճախորդների համար
15:16 08/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ամերիա Սերունդ 13». փոփոխությունը դառնալու ձեր հնարավորությունը
12:50 24/08/2021  |  ՏնտեսությունՎերափոխումն և վստահությունը կարևոր նշանակություն ունեն ժամանակակից բանկային ոլորտում հաջողության հասնելու համար . Արտակ Հանեսյան
18:51 02/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿանաչ լույս Ձեր բիզնեսին․Ամերիաբանկ
17:05 26/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիաբանկ. Հայաստանի առաջատար հարկատու բանկը` 2021 թ. երկրորդ եռամսյակի տվյալներով
18:08 15/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիաբանկն արժանացել է Euromoney ամսագրի 2021թ. գերազանցության մրցանակին՝ որպես տարվա լավագույն բանկը Հայաստանում
18:04 07/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍMoody's գործակալությունը վերանայել է Ամերիաբանկի հեռանկարը` սահմանելով այն «կայուն»

Банкоматы Америабанка и банка «HSBC Армения» будут обслуживать держателей карт двух банков по специальным тарифам 10/27/2021   13:20  |  Экономика
ЗАО «Америабанк» (Америабанк) и ЗАО «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» («HSBC Армения») предоставляют держателям своих карт беспрецедентную возможность. Отныне держатели карт двух банков могут с помощью своих карт снимать наличность из банкоматов Америабанка и банка «HSBC Армения» без дополнительных комиссий.
Данное сотрудничество позволит клиентам двух банков пользоваться более 200 банкоматами Америабанка и банка «HSBC Армения» в Ереване и в регионах в режиме 24/7 по тарифам, применяемым соответствующим банком к своим банкоматам.
Нажмите здесь, чтобы ознакомиться с тарифами и условиями дебетовых карт Америабанка.
Нажмите здесь, чтобы ознакомиться с тарифами и условиями карт банка «HSBC Армения»
Америабанк – один из наиболее динамично развивающихся банков Армении, который является одним из самых стабильных и крупнейших финансовых учреждений страны. ЗАО «Америабанк» – универсальный банк, предоставляющий корпоративные, инвестиционные и розничные банковские услуги в комплексном пакете. По результатам 2020г. Америабанк является лидером банковской системы РА по основным финансовым показателям (активы, обязательства, кредитный портфель, капитал). Для получения дополнительной информации, можете перейти по ссылке www.ameriabank.am или позвонить по телефонному номеру (+37410) 56 11 11.
Группа HSBC
HSBC Holdings plc – головной офис Группы HSBC расположен в Лондоне. Группа предоставляет услуги в 64 странах и регионах мира (Европа, Азия, Северная Америка, Латинская Америка, Ближний Восток и Северная Африка). HSBC один из крупнейших финансовых конгломератов в мире, активы которого по состоянию на 30 июня 2021 г. составили 2,959 млрд долларов США.
HSBC Армения
ЗАО «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» было учреждено в 1996г. Банк является дочерней организацией, полностью принадлежащей Группе HSBC. Банк «HSBC Армения» обслуживает около 30000 клиентов. У компании 7 филиалов в Ереване и около 310 сотрудников. По состоянию на 30 июня 2021г. активы банка составили 299 млрд драмов РА, включая кредиты, предоставленные при посредничестве HSBC Holdings plc.