Ադրբեջանցիները բացահայտ հափշտակել են Ճարտար գյուղի բնակչի 32 կովն ու13 հորթը՝ պատճառելով մոտ 12 մլն դրամի վնաս. ԱՀ ՔԿ 10/27/2021 12:16 | Քրեական խրոնիկոն
ԱՀ ՔԿ տարածքային քննչական վարչությունում վարույթ է ընդունվել 2021թ. հոկտեմբերի 3-ին՝ ժամը 08:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի Հանրապետության մի խումբ անձանց կողմից, նախնական համաձայնությամբ, շահադիտական դրդումներից ելնելով, ուրիշի գույքը բացահայտ հափշտակելու դիտավորությամբ ԱՀ Մարտունու շրջանի Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքի չեզոք գոտուց նույն քաղաքի 1956թ. ծնված բնակչին պատկանող 32 գլուխ կով և 13 գլուխ հորթ բացահայտ հափշտակելու և վերջինիս առանձնապես խոշոր չափերի՝ ընդհանուր 12.370.000 ՀՀ դրամ գումարի գույքային վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով հարուցված քրեական գործը․ տեղեկացնում են Արցախի քննչական կոմիտեից։ Նախաքննությունը շարունակվում է:

Азербайджанцы похитили у жителя Арцаха скот на сумму более 12 млн драмов - СК 10/27/2021   12:48  |  Криминальная хроника
Территориальное следственное управления СК Республики Арцах приняло к производству уголовное дело о похищении группой азербайджанцев  32 коров и 13 телят у 65-летнего жителя города Чартар Мартунинского района Арцаха. Об этом сообщает пресс-служба СК Арцаха.
Ведомство напоминает, что инцидент произошел 3 октября 2021 года, около 08:00, в нейтральной зоне административной территории города Чартар Мартунинского района Республики Арцах,
Сообщается, что жителю Чартара был нанесен ущерб в размере 12.370.000 драмов. По данному факту было возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 3 статьи 182 УК Республики Арцах. Следствие продолжается.