Ռազմիկ Պետրոսյանը կնշանակվի Արագածոտնի մարզպետ 10/27/2021 15:36 | ԼՐԱՀՈՍ
Արագածոտնի մարզպետ է նշանակվելու «Ազատամարտիկների դաշինք» միության անդամ, «Ապարան» ջոկատի հրամանատար Ռազմիկ Պետրոսյանը:
Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ինքը Պետրոսյանը:
«Առաջարկն այսօր եմ ստացել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից։ Ծանրություն է, պետք է կատարենք»,- ասաց նա:
Հարցին, թե առաջնահերթ մարզի որ խնդիրներին է պատրաստվում ուշադրություն դարձնել, Ռազմիկ Պետրոսյանն ասաց, որ շարունակելու է այն աշխատանքները, ինչն արդեն նախկին մարզպետ Դավիթ Գևորգյանի հետ էին անում, նոր առաջացող խնդիրներն էլ վեր են հանելու և աշխատելու նաև դրանց լուծման ուղղությամբ։
«Այստեղ եմ ապրում, իմ մարզն է և ծանոթ եմ։ Մարզպետարանում նորմալ դրվածք է, և աշխատանքները պետք է շարունակվեն։ Հույս ունեմ՝ լավ է լինելու»,-նշեց Ռազմիկ Պետրոսյանը։

Стало известно, кто станет новым губернатором Арагацотнской области Армении 10/27/2021 16:04 | Лента новостей
Новым губернатором Арагацотнской области Армении будет назначен член Союза “Альянс азатамартиков”, командир отряда “Апаран” Размик Петросян. Информацию об этом подтвердил “ФактИнфо” сам Петросян.
“Я сегодня получил предложение от премьер-министра РА Никола Пашиняна...”, - сказал он.
Размик Петросян заявил, что продолжит работу, которую проводили вместе с экс-губернатором Давидом Геворкяном. Помимо этого, областная администрация во главе с ним займется изучением новых проблем по мере их возникновения и их решением.
“Я живу здесь, это моя область…Работы должны быть продолжены. Надеюсь, что все будет хорошо”, - отметил Размик Петросян.