Գեղամ Մանուկյանին անվտանգության աշխատակիցները հեռացրեցին ԱԺ ամբիոնից 10/26/2021 13:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ անվտանգության աշխատակիցներն ԱԺ ամբիոնից հեռացրեցին «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանին։
Նշենք, որ խորհրդարանում իրավիճակը կրկին լարվեց Գեղամ Մանուկյանի ելույթի ժամանակ, երբ վերջին ասաց, որ Արցախն ուրացողը դավաճան է։
ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն ընդհատեց պատգամավորին և հիշեցրեց, որ կան էթիկայի կանոններ և չպետք է դրանք խախտել։
«Նոր ինչ-որ մեկին մեղադրում էիք Արցախն ուրանալու մեջ։ Անուն տվեք։ Հիմա դուք Վիգեն Խաչատրյանին ե՞ք դավաճան անվանում»,-ասաց Ռուբեն Ռուբինյանը և պահանջեց անջատել Գեղամ Մանուկյանի խոսափողը։
ԱԺ փոխնախագահի այս քայլից ընդդիմադիր պատգամավորները վրդովվեցին, իսկ Ռուբեն Ռուբինայնը Գեղամ Մանուկյանին հորդորեց զբաղեցնել իր տեղը։ Քանի որ ընդդիմադիր պատգամավորն ընդդիմացավ և չլքեց ամբիոնը, ԱԺ փոխնախագահն անվտանգության աշխատակիցներին խնդրեց Գեղամ Մանուկյանին հեռացնել ամբիոնի մոտից։ ԱԺ-ում իրավիճակը թեժացավ, ինչի պատճառով նիստն ընդմիջվեց։

Страсти в парламенте Армении вновь накалились: сотрудники безопасности вывели Гегама Манукяна с трибуны 10/26/2021   13:37  |  Лента новостей
Сотрудники службы безопасности вывели депутата от фракции “Армения” Гегама Манукяна с трибуны парламента.
Отметим, что обстановка в парламенте вновь накалилась после выступления Гегама Манукяна, когда последний заявил, что тот, кто отрекается от Арцаха, - предатель. Депутата прервал вице-спикер НС Рубен Рубинян, напомнив о правилах этики, которые не следует нарушать.
“Только что вы кого-то обвиняли в отречении от Арцаха. Назовите имя. Теперь вы Вигена Хачатряна называете предателем?”- сказал Рубен Рубинян и потребовал отключить Манукяну микрофон.
Действия вице-спикера парламента возмутили оппозиционных депутатов, а Рубен Рубинян призвал Гегама Манукяна занять свое место в зале. Так как оппозиционный депутат воспротивился призыву и не покинул трибуну. Тогда вице-спикер НС попросил сотрудников службы безопасности вывести Гегама Манукяна с трибуны. Обстановка в парламенте накалилась, заседание пришлось прервать.