Ձերբակալվել է ԲՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Ջանիբեկ Հայրապետյանը 10/22/2021   12:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ձերբակալվել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության նախկին պատգամավոր Ջանիբեկ Հայրապետյանը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ Քննչական կոմիտեից։
Նրա փոխանցմամբ՝ Հայրապետյանը ձերբակալվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով ՝ դիտավորությամբ մեկ ուրիշին մարմնական վնասվածք պատճառելու կամ առողջությանն այլ ծանր վնաս պատճառելու կասկածանքով։ ՔԿ-ից, թեև այս պահին չմանրամասնեցին, թե ինչ դեպքի մասին է խոսքը, երբ է այն տեղի ունեցել, տեղեկացրեցին, որ Հայրապետյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին միջնորդություն է ներկայացվել։

Задержан экс-депутат парламента Армении от ППА Джанибек Айрапетян 10/22/2021   12:25  |  Лента новостей
Задержан бывший депутат парламента от “Процветающей Армении” Джанибек Айрапетян. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Следствненом комитете Армении.
По его словам, Айрапетян задержан по подозрению в совершении деяния, предусмотренного частью 1 статьи 112( умышленное причинение другому человеку телесного повреждения или иного тяжкого вреда здоровью) УК РА. Хотя в СК  в данный момент не уточнили, о каком случае идет речь, когда он произошел, однако сообщили, что в суд подано ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.