Ամերիաբանկ. 62.5%-ով ավելի հարկ` նախորդ տարվա համադրելի ժամանակահատվածի համեմատ 10/22/2021 16:55 | Տնտեսություն
2021 թվականի երրորդ եռամսյակի տվյալներով Ամերիաբանկը Հայաստանի ամենախոշոր հարկատու բանկն է:
Բանկը պետական բյուջե է վճարել ընդհանուր առմամբ 7.13 մլրդ դրամի հարկ (30.09.21 դրությամբ): Նշված ցուցանիշը նախորդ տարվա համադրելի ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 62.5%-ով:
ՀՀ Հարկային ծառայության կողմից հրապարակված ՀՀ առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկի համաձայն` Ամերիաբանկը 2021թ. երրորդ եռամսյակի տվյալներով 15-րդն է:
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է: Այն դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին և ունի հստակ ձևակերպված թվայնացման օրակարգ: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: Վերջին արդյունքներով Ամերիաբանկը Հայաստանի խոշորագույն բանկն է, որի ակտիվները գերազանցում են 1 տրիլիոն ՀՀ դրամը:

Америабанк: рост налоговых отчислений на 62.5% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года 10/22/2021   17:10  |  Экономика
По результатам третьего квартала 2021 г. Америабанк является крупнейшим налогоплательщиком среди армянских банков.
Общая сумма налоговых отчислений Банка в государственный бюджет составила 7.13 млрд драмов РА (по состоянию на 30.09.2021). Данный показатель вырос на 62.5% по сравнению с тем же периодом прошлого года.
По результатам третьего квартала 2021 г. Америабанк занимает 15-ю позицию в общем списке крупнейших налогоплательщиков, опубликованном Налоговой службой РА.