«Քարին տակ»-ում Սեյրան Օհանյանի ղեկավարությամբ 750 ադրբեջանցի է ջարդվել.Աշոտ Հարությունյան 10/21/2021   15:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քարին տակում Սեյրան Օհանյանի ղեկավարությամբ 750 ադրբեջանցի է ջարդվել: Այս մասին խորհրդարանում քննարկման ժամանակ ասել է «Շուշիից բռնի տեղահանված հայ բնակչության» ՀԿ խորհրդի անդամ Աշոտ Հարությունյանը.
«Սեյրան Օհանյանը Շուշիի պաշտպանության պատասխանատուն չի եղել։ Նա կազմակերպել է Քարին տակի առաջին օպերացիան, որի ժամանակ ջարդվել է 750 ադրբեջանց։ Դիակները Քարին տակի տակ փռված են, մենք սպասել ենք երկրորդ օպերացիային, որ ասում էին՝ «Գյոռբագյոռ», այդ օպերացիան իսկապես պատրաստվում էր, սակայն անհասկանալի բան կատարվեց և այն չեղավ»,-ասաց Աշոտ Հարությունյանը:
15:04 21/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի նախագահին հարցրել ենք՝ քեզ ասել են՝ բանակը ցրի, ցրում ես, ո՞վ է քեզ թույլ տվել բանակը ցրել, ասում է՝ Ադրբեջանը.Աշոտ Հարությունյան
13:10 21/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՞ր երկրի քաղաքացի է Արցախից տեղահանվածը. Ավագյան
11:02 19/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌուս խաղաղապահները 10 տոննա մարդասիրական օգնություն են տեղափոխել Արցախ
20:43 18/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ դատախազությունը կոչ է անում զերծ մնալ սոցիալական ցանցերում կասկածելի օգտատերերի հետ շփումներից

Под руководством Сейрана Оганяна в Карин таке были разгромлены 750 азербайджанцев – Ашот Арутюнян 10/21/2021 15:56 | Лента новостей
Под руководством Сейрана Оганяна в Карин таке были разгромлены 750 азербайджанцев, заявил член совета общественной организации “Насильственно перемещенное из Шуши армянское население” Ашот Арутюнян.
“Сейран Оганян не являлся ответственным за оборону Шуши. Он организовал первую операцию Карин така, во время которой были разгромлены 750 азербайджанцев. Трупы лежали под Карин таком. Мы дожидались второй операции, которую называли “ Гёрбагёр”. Эта операция действительно готовилась, однако произошло нечто непонятное и она не состоялась”, - сказал Ашот Арутюнян.