Ըստ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մհեր Պոլոսկովը Անտարկտիդայում է 10/20/2021 17:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում հետախուզման մեջ գտնվող Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի նախկին տնօրեն Մհեր Պոլոսկովը, ըստ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, գտնվում է Անտարկտիդայում։
Հիշեցնենք՝ սույն թվականի սեպտեմբերին խորհրդարանում Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ, արձագանքելով ընդդիմադիր պատգամավորներին, Փաշինյանը հայտարարել էր. « Դուք ի՞նչ կապ ունեք ընդհանրապես Սյունիքի ժողովրդի հետ, որ ուզում էիք ներկայանալ որպես Սյունիքի Դոն Կոռլեոնեներ։ Հիմա մեկը փախել է Անտարկտիդա, ինչու Անտարկտիդա, որովհետև այնտեղ Ինտերպոլի գրասենյակ չկա»։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանը «Մեկը փախել է Անտարկտիդա» հայտարարությունն անելիս նկատի է ունեցել ԶՊՄԿ նախկին տնօրեն Մհեր Պոլոսկովին:
Մեր տեղեկությունները ճշտելու համար դիմել էինք վարչապետի մամուլի խոսնակին՝ հստակեցնելու համար՝ թե ըստ Փաշինյանի՝ «ո՞վ է փախել Անտարկտիդա», եւ արդյոք ճիշտ է, որ խոսքը գնում է Պոլոսկովի մասին, սակայն մեր հարցմանը կառավարությունն այդպես էլ չպատասխանեց։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի» նախկին տնօրեն Մհեր Պոլոսկովը ՊԵԿ քննչական դեպարտամենտում քննվող քրեական գործի շրջանակներում ներգրավվել է որպես մեղադրյալ, նրա նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել ՀՀ տարածքում, այսինքն` նա միջազգային հետախուզման մեջ չէ եւ Հայաստանից դուրս կարող է ազատ տեղաշարժվել։ Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Պոլոսկովն իրականում ոչ թե Անտարկտիդայում է, այլ Սուդանում, որտեղ զբաղվում է հանքարդյունաբերությամբ, իսկ Փաշինյանը կամ Սուդանը շփոթել է Անտարկտիդայի հետ, կամ նրան սխալ են զեկուցել, ինչպես նա նախընտրում է արդարանալ։

По мнению Пашиняна, Мгер Полосков находится в Антарктиде 10/20/2021   17:39  |  Лента новостей
Находящийся в розыске в Армении бывший директор Зангезурского медно-молибденового комбината Мгер Полосков, по мнению премьер-министра РА Никола Пашиняна, находится в Антарктиде.
Напомним, в сентябре текущего года в ходе правительственного часа в парламенте Пашинян, отвечая оппозиционному депутату, заявил:”Какое отношение вы имеете к народу Сюника, что хотели предстать в качестве Донов Корлеоне Сюника?! Теперь один сбежал в Антарктиду. Почему в Антарктиду? Потому что там нет офиса Интерпола”.
По сведениям “ФактИнфо”, Никол Пашинян, делая это заявление, имел в виду бывшего директора ЗММК Мгера Полоскова.
Для уточнения информации агентство обратилось к пресс-секретарю премьер-министра, в частности, чтобы выяснить, кто, по мнению Пашиняна, сбежал в Антарктиду и правда, что речь идет о Полоскове, однако на запрос правительство так и не ответило.
Как уже ранее сообщило агентство, бывший директор Зангезурского медно-молибденового комбината Мгер Полосков в рамках уголовного дела, расследуемого в следственном департаменте КГД, привлечен в качестве обвиняемого и объявлен в розыск. При этом он объявлен в розыск только на территории Армении. По данным нашего источника, Полосков на самом деле находится не в Антарктиде, а в Судане, где занимается добычей полезных ископаемых, а Пашинян либо перепутал Судан с Антарктидой, либо ему неверно доложили, как он предпочитает оправдываться.