Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին վթարից տուժածներից 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 2-ը վիրահատվում են 10/20/2021   11:24  |  Արտակարգ պատահարներ
Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին` Կաքավաձոր գյուղի մոտ առավոտյան տեղի ունեցած խոշոր վթարի հետևանքով, նախնական տվյալներով, կա 5 զոհ և  13 վիրավոր, որոնք հոսպիտալացվել են:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նրանցից 10-ը` տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով, տեղափոխվել է «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոն, 3-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, ներկա պահին 2-ը վիրահատվում են: Մյուսների վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Տուժածներից 3-ն էլ տեղափոխվել են Աշտարակի բժշկական կենտրոն, որոնց վիճակը գնահատվել է բավարարից` միջին ծանրության:

Состояние троих пострадавших в ДТП на трассе Ереван-Гюмри оценивается как крайне тяжелое, двоих оперируют 10/20/2021   11:33  |  Чрезвычайное просшествие
В результате ДТП на трассе Ереван-Гюмри у села Какавадзор, по предварительным данным,  погибли 5 человек. В больницы госпитализированы 13 человек.
Как сообщили в министерстве здравоохранения Армении, 10 из них с травмами разной степени тяжести доставлены в республиканский медцентр “Армения”. Трое находятся в крайне тяжелом состоянии, двоих пострадавших в данный момент оперируют. Состояние остальных оценивается как средней тяжести.
Еще трое пострадавших госпитализированы в медцентр Аштарака. Их состояние оценивается от удовлетворительного до средней тяжести.