ՀՔԾ-ն վարույթ է ընդունել Առուշ Առուշանյանի հոր վերաբերյալ քրեական գործը 10/19/2021   16:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը վարույթ է ընդունել Գորիս համայնքում ՏԻՄ ընտրություններից առաջ ընտրակաշառք տալու և ստանալու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՔԾ-ից։
Նշենք, որ  քրեական գործն առնչվում է համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի հորը՝ Գագիկ Առուշանյանին, որը հարուցվել էր ընտրություններից առաջ։
Հիշեցնենք` Առուշանյանի փաստաբան Արմեն Մելքոնյանը հոկտեմբերի 17-ին հայտարարել էր, որ ոստիկանության կազմակերպված հանցագործության դեմ պայքարի վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Առուշանյանի հոր դեմ, թե, իբր,   հայրը` Գագիկ Առուշանյանը, 2021 թվականի հոկտեմբերի 16–ին ընտրակաշառք է բաժանել։ Այդ հիմնավորմամբ դատարանը  թույլտվություն էր տվել` ընտրության օրը շտաբում խուզարկություն անցկացնելու համար։
09:45 19/10/2021  |  ՄամուլԻշխանությունը մինչեւ լուսաբաց նշել է Առուշանյանի հաղթանակը. «Հրապարակ»
21:06 18/10/2021  |  ՔաղաքականԳորիսում ոստիկանական կոշտ քայլերը հակառակ էֆեկտն ունեցան. ովքեր տատանվում էին՝ Առուշանյանի օգտին քվեարկեցին. քաղաքագետ
18:19 18/10/2021  |  ՄեկնաբանությունՍտեփանակերտի քաղաքապետը շնորհավորել է Առուշ Առուշանյանին
13:25 18/10/2021  |  ՄեկնաբանությունԳորիսեցին մեզ պարզերես արեց. Կարեն Միրզոյան
00:00 18/10/2021  |  Ընտրական իրավունքԻշխանությունները Գորիսում պարտվեցին Առուշ Առուշանյանին. «ես ձեր ցավը տանեմ իմ գորիսիցիներ»,ասել է կալանքի տակ գտնվող Առուշանյանը
23:13 17/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳորիսում 14 տեղամասերից ստացված արդյունքներով առաջատար է Առուշ Առուշանյանը
21:49 17/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս խուզարկության նպատակը՝ «Առուշ Առուշանյան» դաշինքը կազմալուծելն էր. փաստաբան
21:17 17/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախնական տվյալներով՝ ձայների առավելությամբ առաջատար է «Առուշ Առուշանյան» դաշինքը
18:42 17/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանական հրոսակախումբն ուղարկվել է Գորիս՝ կոնկրետ «Առուշանյան» դաշինքի դեմ աշխատելու համար.Իրինա Յոլյան

Спецследственная служба Армении приняла к производству уголовное дело против отца Аруша Арушаняна 10/19/2021   17:22  |  Лента новостей
Специальная следственная служба Армении приняла к производству уголовное дело, возбужденное по факту подкупа избирателей перед выборами в органы местного самоуправления в общине Горис. Об этом “ФактИнфо” сообщили в ССС.
Отметим, что уголовное дело касается Гагика Арушаняна, отца главы общины Горис Аруша Арушаняна. Дело было заведено перед выборами.
Напомним, адвокат мэра Гориса Армен Мелконян 17 октября заявил, что в управлении по борьбе сорганизованной преступностью Полиции возбуждено уголовное дело против отца Арушаняна; якобы Гагик Арушанян 16 октября 2021 года раздавал взятки избирателям. На этом основании суд выдал разрешение на проведение в день голосования обыска в штабе.
17:27 18/10/2021  |  Лента новостейГеворк Парсян примет участие в выборах мэра Капана в составе блока "Шант"