Մենք որոշակի պատկերացումներ ձևավորել ենք երկաթուղու բացման վերաբերյալ. Փոխվարչապետը՝ Մոսկվայում սպասվող քննարկման օրակարգի մասին 10/19/2021   12:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կան որոշակի պատկերացնումներ՝ երկաթգծի և ավտոճանապարհների բացման խնդիրների վերաբերյալ։ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է առաջիկայում Մոսկվա կատարելիք այցին ու քննարկվող հարցերին։
«Մենք որոշակի պատկերացումներ ձևավորել ենք երկաթուղու մասով, որ ապաշրջափակման հետ կապված կարգավորումներն իրականացվելու է ԱՊՀ երկրների իրավական բազայի կարգավորումների շրջանակներում։ Մենք ունենք քննարկելու ավտոմոբիլային կապի միջոցների և ուղիների հետ կապված հարցեր»։ Գրիգորյանը հավելեց, որ տարածաշրջանի բոլոր հաղորդակցական ուղիների ապաշրջափակումը առաջնահերթություն է Հայաստանի համար:
Հիշեցնենք, որ վաղը Մոսկվայում նախատեսված Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների եռակողմ աշխատանքային խմբի հերթական հանդիպումը:
12:22 20/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳազի գնի հետ կապված այս պահին բանակցություններ են ընթանում.Մհեր Գրիգորյան
12:08 20/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում «Սպուտնիկ Լայթ» պատվաստանյութ կարտադրվի.Մհեր Գրիգորյան
11:37 20/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՏրանսպորտային կապերի ապաշրջափակումը հնարավորություն կտա ավելացնել ՀՀ-ի և ՌԴ-ի ապրանքաշրջանառությունը. Օվերչուկ
13:56 17/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈրոշակի գործընթաց պետք է սկսել.Մհեր Գրիգորյանը՝ սահմանազատման և սահմանագծման մասին
13:06 15/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ61.8 մլրդ դրամ է ծախսվել արցախցի հայրենակիցներին սոցիալական օգնություն ցուցաբերելու համար. փոխվարչապետ

“У нас есть определенные представления об открытии железной дороги”: вице-премьер Армении о разблокировке коммуникаций в регионе 10/19/2021   13:19  |  Лента новостей
Есть определенные представления по проблемам открытия железной и автомобильной дорог, заявил вице-премьер Армении Мгер Григорян журналистам, комментируя предстоящий визит в Москву и планируемые к обсуждению темы.
"У нас по железной дороге сформировались определенные представления о том, что регулирование в связи с деблокадой будет осуществляться в рамках регулировок правовой базы  стран СНГ. Нам предстоит обсудить и вопросы, связанные с автомобильным сообщением", - сказал Григорян.
Вице-премьер добавил, что разблокировка всех коммуникаций в регионе является приоритетом для Армении.
Напомним, что на завтра в Москве запланирована очередная встреча трехсторонней рабочей группы с участием вице-премьеров Армении, России и Азербайджана.