Արթուր Ղազինյանը 8-րդ անգամ չընտրվեց ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում 10/19/2021 12:05 | ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը 8-րդ անգամ չընտրվեց ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:
«Հնչել է մոտ 60-ից ավելի հարց ու պատասխան, 30-ից ավելի ելույթ: Ես հրաժարվում եմ հարցերին պատասխանելուց, հրաժարվում եմ եզրափակիչ ելույթից, առաջարկում եմ անցնել անմիջապես քվեարկության»,-ասաց Արթուր Ղազինյանը:
ՔՊ-ական պատգամավորները հայտարարեցին, որ իրենց դիրքորոշումը Արթուր Ղազինյանի վերաբերյալ չի փոխվել և դեմ քվերակեցին նրա թեկնածությանը:

Попытка №8 тоже провалилась: Казиняна снова не избрали на пост замглавы парламентской комиссии по обороне 10/19/2021 12:38 | Лента новостей
Депутата парламента Армении от оппозиционного блока “Армения” Артур Казинян в восьмой раз не избрали заместителем председателя постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности.
“Прозвучало более 60 вопросов и ответов, более 30 выступлений. Я отказываюсь отвечать на вопросы, отказываюсь от заключительной речи. Предлагаю сразу же перейти к голосованию”, - заявил Артур Казинян.
Депутаты от правящей фракции “Гражданский договор” заявили, что их позиция относительно кандидатуры Артура Казиняна не претерпела изменений и проголосовали против нее.