Հեռախոսս անջատվեց․ Փաշինյանի ելույթի ժամանակ տեխնիկական խնդիրներ առաջացան (տեսանութ) 10/14/2021   17:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ելույթ է ունեցել Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի առցանց հանդիպման ժամանակ, որն ուղեկցվել է տեխնիկական խոտաններով։
Ուզբեկստանի նախագահին ողջունելու ժամանակ Փաշինյանի ձայնը անջատվեց։ Ղազախստանի նախագահը նկատեց, որ ելույթի ձայնը լսելի չէ ու խնդրեց ուղղել տեխնիկական խոտանը։ Փաշինյանը շարունակեց ելույթը՝ անդրադառնալով ԵԱՏՄ անդամ երկրների շրջանում գազի, էլեկտրաէներգիայի ընդհանուր շուկայի ձևավորմանը և ելույթը կրկին ընդհատեց։ Վարչապետը հայերենով դիմեց իր կողքը գտնվող անձանց․
«Հեռախոսս անջատվեց»,- վայրկյաններ անց ներողություն խնդրեց գործընկերներից։
12:57 14/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիները տնամերձ այգիները չեն դիտարկում որպես եկամտի աղբյուր. Փաշինյանը նոր առաջարկ ունի
12:39 14/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՋրային ռեսուրսներն ավելի են թանկանալու. Պետք է կաթիլային ոռոգման անցնենք. Փաշինյան
11:46 14/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս վարկանշման արդյունքում Հայաստանի ընկերությունները դրսից ավելի էժան վարկեր կստանան. Փաշինյան
10:04 14/10/2021  |  Մամուլ6 անձ է ձերբակալվել, իրավապահները մտել են բժշկական հաստատություններ. «Ժողովուրդ»
09:48 14/10/2021  |  ՄամուլՆույնիսկ որոշակի խոստումների գնով էլ չեն կարողանում հասնել իրենց նպատակին. «Փաստ»
09:46 14/10/2021  |  ՄամուլՊարգևավճարների մասին դրական արտահայտվող Փաշինյանը հրաժարվում է դրանցից. «Ժողովուրդ»
09:44 14/10/2021  |  ՄամուլԵվս մեկ դեսպան հետ կկանչվի. «Հրապարակ»
22:55 13/10/2021  |  ՄեկնաբանությունՀՀ Սյունիքի մարզում Ադրբեջանի կառավարության կողմից իրականացվում են մեծածավալ ներդրումներ․ Ղազարյան
22:44 13/10/2021  |  ՔաղաքականՌԴ-ն ասում է ՀՀ քաղաքացիներին՝ ընտրել եք ձեր ղեկավարին, ուրեմն պատասխանատվություն կրեք ձեր քաղաքական քայլի համար. Ալեն Ղևոնդյան

"Телефон у меня выключен": технический конфуз случился с Пашиняном на саммите ЕАЭС (ВИДЕО) 10/14/2021   18:12  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня выступил на онлайн-заседании Высшего Евразийского экономического совета.
Во время выступления, когда Пашинян приветствовал президента Узбекистана, его голос пропал, на что обратил внимание президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев.
"Звук пропал", — сказал президент Казахстана, попросив устранить технические неполадки.
Премьер Армении принес извинения и продолжил выступление, коснувшись формирования общих рынков электроэнергии, газа, нефти и нефтепродуктов на пространстве ЕАЭС, однако его голос снова пропал.
"Телефон у меня выключен", — обратился он на армянском к рядом сидящим, а затем извинился перед коллегами.