Ոստիկանությունում նշանակվել է ծառայողական քննություն՝ տղամարդուն երեխաների աչքերի առաջ ուժի կիրառմամբ բերման ենթարկելու դեպքով 10/14/2021 13:23 | ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության ծառայողների կողմից տղամարդուն՝ երեխաների աչքերի առաջ բռնություն գործադրելով բերման ենթարկելու դեպքով ՀՀ ոստիկանության Ներքին անվտանգության վարչությունում ծառայողական քննություն է նշանակվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության Հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից՝ տեղեկացնելով, որ հանձնարարությունը տրվել է ՀՀ ոստիկանության պետի կողմից։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ երեկ ոստիկանության ծառայողները բիրտ ուժ կիրառելով բերման են ենթարկել տղամարդուն՝ երեխաների աչքերի առաջ։ Ընդ որում, տղամարդը բերման է ենթարկվել ապօրինի շինություն կառուցելու համար։ Տարածված տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են երեխաները լալիս, վախենում, իսկ այսօր արդեն, ըստ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների, երեխաներից մեկը ցնցումներով տեղափոխվել է ԲԿ։
ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ԶԼՄ-ների հետ կապերի գծով խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը հայտնել է, որ տեսանյութն ուղարկվել է ՀՔԾ՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-րդ և 181-րդ հոդվածներով սահմանված կարգով նյութեր նախապատրաստելու, քրեական վարույթի շրջանակներում տեսանյութում երևացող հանգամանքները, ինչպես նաև ոստիկանների գործողությունների իրավաչափությունը և համաչափությունը պարզելու, իրավական գնահատականներ տալու նպատակով։

Полиция назначила служебное расследование по инциденту с грубым задержанием мужчины на глазах у детей 10/14/2021   14:10  |  Лента новостей
В Управлении внутренней безопасности Полиции Армении назначено служебное расследование по факту привода мужчины с применением полицейскими насилия на глазах у детей. Об этом в беседе с “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе Полиции. В ведомстве проинформировали, что соответствующее поручение дал глава Полиции Армении.
Как уже ранее сообщило агентство, сотрудники Полиции с применением грубой силы подвергли приводу мужчину прямо в присутствии детей. Причем мужчину забрали за незаконное строительство. В появившихся в Сети кадрах видно, как дети плачут, боятся. А сегодня, согласно муссируемым в прессе сведениям, одного из детей в конвульсиях госпитализировали в больницу.
Советник генпрокурора Армении Гор Абрамян сообщил, что видео направлено в Специальную следственную службу  для подготовки в установленном порядке материалов, прояснения запечатленных на видео обстоятельств, а также правомерности и соразмерности действий полицейских и дачи правовой оценки.