Նոյեմբերի 8-ին Արցախի ՊԲ հրամանատարը Տոնոյանին զեկուցել է, որ ադրբեջանական ստորաբաժանումից մաքրվում է Շուշի քաղաքը և ծայրամասերը․ Հովհաննիսյան 10/13/2021 23:42 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Նոյեմբերի 8-ին Արցախի Պաշտպանության բանակի հրամանատար Միքայել Արզումանյանը ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին զեկուցել է, որ ադրբեջանական ստորաբաժանումից մաքրվում է Շուշի քաղաքը և ծայրամասերը, որ նրանք այնտեղ պարզապես ոչնչացվում են, մինչ օրս իմ ականջներում հնչում է նրա ուրախ ձայնը՝ Դավիթ Տոնոյանին զեկուցելիս։ Այս մասին ասել է նախկին ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Նոյեմբերի 9-ի առավոտյան զանգահարեցին լրագրողները, թե եկեք գնանք Շուշի, այնտեղից ռեպորտաժ նկարենք, բոլորին ցույց տանք, որ Շուշին մեզ մոտ է, նրանք մտածում էին, որ մերոնք կրկին մտել են Շուշի ամսի 8-ին, և ամսի 9-ին ինձ ՊՆ-ից ասում են, որ ոչ, մեզ մոտ չստացվեց ադրբեջանցիները նորից վերադարձան քաղաք և նորից վերցրին այն... և ես շոկի մեջ էի», - ասել է Հովհաննիսյանը։

Командующий АО Арцаха 8 ноября докладывал Тонояну, что Шуши и его окраины зачищают от азербайджанских подразделений - Ованнисян 10/14/2021   09:30  |  Лента новостей
Командующий Армией обороны Арцаха Микаел Арзуманян 8 ноября докладывал тогдашнему министру обороны РА Давиду Тонояну, что город Шуши и его окраины зачищают от азербайджанских подразделений. Об этом заявил бывший представитель Минобороны РA Арцрун Ованнисян в интервью Нверу Мнацаканяну.
"До сих пор звенит у меня в ушах его радостный голос", - сказал Арцрун Ованнисян.
"Утром 9 ноября позвонили журналисты, предложили поехать в Шуши, снять там репортаж и показать всем, что Шуши у нас. Они думали, что наши вновь вошли в Шуши 8-го числа. А мне 9-го числа из Минобороны заявляют, что нет, нам не удалось, азербайджанцы вновь взяли город…Я был в шоке", - рассказал Ованнисян.