ՔՊ-ն 7-րդ անգամ Արթուր Ղազինյանին չընտրեց հանձնաժողովի փոխնախագահ. ընդդիմությունը չմասնակցեց նիստին 10/12/2021 13:03 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ անվտանգության և պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովն այսօր արտահերթ նիստով կրկին քննարկեց հանձնաժողովի փոխնախագահի ընտրության հարցը: Ընդդիմությունն այս պաշտոնին արդեն 7-րդ անգամ առաջադրում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանին:
Ընդդիմադիր պատգամվորները չէին մասնակցում հանձնաժողովի այսօրվա նիստին.
«Մեր ընդդիմադիր գործընկերները բացակայում են, նշանակում է, որ իրենք իրենց թեկնածուին թաքցնում են հանձնաժողովից: Քննարկումների ընթացքում հնարավոր է ինչ-որ եզրահանագումների գայինք, սակայն իրենք բացակայում են»,-ասաց հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։
ՔՊ խմբակցության պատգամավորները հերթական անգամ միայնակ քննարկեցին հանձնաժողովի փոխնախագահի թեկնածուի հարցը և 7-րդ անգամ չընտրեցին Արթուր Ղազինյանին ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնին:

Попытка №7: Артура Казиняна снова не избрали на пост замглавы парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности 10/12/2021   14:05  |  Лента новостей
Постоянная комиссия НС Армении по вопросам безопасности и обороны на сегодняшнем внеочередном заседании вновь рассмотрела вопрос об избрании заместителя главы парламентской комиссии. Оппозиция  в седьмой раз выдвинула на эту должность кандидатуру депутата от фракции “Армения“ Артура Казиняна.
В сегодняшнем заседании оппозиционные депутаты не участвовали.
“Наши коллеги от оппозиции отсутствуют. Это означает, что они сами скрывают своего кандидата от комиссии. В ходе обсуждений можно было бы прийти к каким-нибудь выводам, однако их нет”, - сказал председатель комиссии Андрнаик Кочарян.
На обсуждении по кандидатуре на пост замглавы комиссии присутствовали только депутаты от правящей фракции “Гражданский договор”. В седьмой раз депутаты от правящей силы не избрали Артура Казиняна на пост заместителя председателя комиссии по вопросам безопасности и обороны.