«Չիչխան» գետի ափամերձ հատվածում հայտնաբերվել է տղամարդու դի՝ գանգի ոսկրերի կոտրվածքներով․ՔԿ 10/11/2021 15:16 | Քրեական խրոնիկոն
2021թ. հոկտեմբերի 8-ին՝ ժամը 21:30-ին, Սպիտակ քաղաքի բնակչուհին ՀՀ ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Սպիտակի բաժնում հաղորդում է ներկայացրել այն մասին, որ եղբայրը դուրս է եկել տանից և չի վերադարձել: Այլ մանրամասներ է հաղորդում ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«Հաջորդ օրը՝ ժամը 10:30-ին, նույն քաղաքի Սայաթ-Նովա փողոցում գտնվող կամրջի մոտ՝ «Չիչխան» գետի ափամերձ հատվածում, հայտնաբերվել է հիշյալ տղամարդու դին՝ գանգի ոսկրերի կոտրվածքներով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Կատարվել են դեպքի վայրի և դիակի զննություններ, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: Հանձնարություն է տրվել հետաքննության մարմնին:

Тело мужчины с проломленным черепом обнаружено на берегу реки в Лори - СК 10/11/2021   15:51  |  Криминальная хроника
Тело мужчины с проломленным черепом обнаружено на берегу реки в Лорийской области Армении, собощает пресс-служба Следственного комитета РА.
“8 октября в 21:30 жительница города Спитака обратилась в полицию с заявлением о том, что ее брат вышел из дома и не вернулся. На следующий день, в 10:30, близ моста на улице Саят-Новы в том же городе, в прибрежной части реки Чичхан, было обнаружено тело упомянутого мужчины с переломами черепа”, - говорится в сообщении СК.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(убийство) УК РА. Произведен осмотр места происшествия и трупа. Назначена судебно-медицинская экспертиза, ведется предварительное расследование.
13:12 08/11/2019  |  Криминальная хроникаСтали известны новые подробности по делу об убийстве семилетней девочки в Лори
13:15 25/06/2019  |  Криминальная хроникаМолодая женщина в Армении обвиняется в убийстве своей семилетней дочери