Ռուս խաղաղապահներն ապահովել են շուրջ 70 ուխտավորի անվտանգ այցն Ամարաս վանական համալիր 10/11/2021   11:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինվորներն ապահովել են արցախցի ուխտավորների անվտանգ այցը Ամարաս վանական համալիր, որը գտնվում է Լեռնային Ղարաբաղի սահմանագծի մոտ:
«Անձնակազմն այսօր ապահովել է ուխտավորների անվտանգ այցելությունը Ամարաս վանական համալիր: Այս վանական համալիր ուխտավորներ գալիս են ամբողջ Լեռնային Ղարաբաղից և Հայաստանից:
Համալիրի տարածքում խաղաղապահ զորախմբի ներկայությունն ապահովում է այցելուների անվտանգությունը, որպեսզի խուսափեն անհարկի սադրանքներից կամ հակամարտությունը վերսկսկելու փորձերից», - ասել է ռուսական խաղաղապահ զորախմբի ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Միրոնովը:
Ռուս խաղաղապահները Ստեփանակերտից Մարտունու շրջան են ուղեկցել մոտ 70 ուխտավորի՝ մասնակցելու կիրակնօրյա պատարագին:
11:17 08/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌուս խաղաղապահները հումանիտար օգնություն են տրամադրել Հաթերքում
10:57 01/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌուս խաղաղապահներն աջակցություն են ցուցաբերել Արցախի կրթական հաստատություններին.ՌԴ ՊՆ
12:37 30/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌուս խաղաղապահները 2300 հա տարածքից հայտնաբերել են 26,033 պայթուցիկ առարկա
11:05 29/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌուս խաղաղապահներն Արցախում համալիր մարզում են անցկացրել, կանխել հնարավոր խախտումները
18:46 28/09/2021  |  Միջազգային լրահոսՀասանովը հանդիպել է Արցախում ռուս խաղաղապահների նորանշանակ հրամանատարին, քննարկել տեղակայման գոտում տիրող իրավիճակը
10:41 28/09/2021  |  ՄամուլՄիանգամից տեղի է տվել. «Փաստ»
12:18 25/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՅուրաքանչյուր մեքենա ենթարկվում է զննման․ խաղաղապահները Լաչինի միջանցքով ապահովել են 65 հազար մեքենայի և 230 հազար մարդու անվտանգ տեղաշարժը
01:12 25/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում ռուսական խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատարը կրկին փոխվում է. նոր հրամանատար կնշանակվի Գենադի Անաշկինը

Российские миротворцы обеспечили безопасность порядка 70 паломников при посещении монастырского комплекса Амарас 10/11/2021   12:04  |  Лента новостей
Военнослужащие российского миротворческого контингента обеспечили безопасное посещение паломниками монастырского комплекса Амарас, расположенного вблизи линии разграничения сторон в Нагорном Карабахе. Об этом сообщается на сайте Минобороны РФ.
«В данный комплекс приезжают паломники со всего Нагорного Карабаха и Армении. Данное место считается священным для большинства верующих людей, которые находятся на территории Республики Армении и Нагорного Карабаха. На территории комплекса миротворческий контингент находится с целью обеспечения безопасности, дабы избежать не нужных провокаций или попыток возобновления конфликта. Комплекс находится вблизи линии разграничения, поэтому необходимо здесь присутствие российского миротворческого контингента во избежание конфликтов», - сказал представитель российского миротворческого контингента Александр Миронов.
Российские миротворцы сопроводили паломников на воскресную службу в монастырь Армянской Апостольской церкви из г. Степанакерт в Мартунинский район и обратно.
09:49 10/09/2021  |  Лента новостейРоссийские миротворцы очистили более 180 га территории в Мартунинском районе Арцаха
14:51 09/09/2021  |  Лента новостейГлава Минобороны Армении встретился с новым командующим миротворческим контингентом РФ в Арцахе
09:30 09/09/2021  |  Лента новостейПутин обсудил с главой Евросовета ситуацию вокруг Арцаха
16:01 07/09/2021  |  Лента новостейГлавы МИД Армении и Арцаха провели встречу в Ереване
15:22 07/09/2021  |  Лента новостейИзвестно, кто может сменить Рустама Мурадова на посту командующего миротворческим контингентом РФ в Арцахе
09:30 07/09/2021  |  Лента новостейАрцах остается приверженным обязательству продолжить переговорный процесс в рамках МГ ОБСЕ - президент