Ձեր իշխանության օրոք ով բերանը բացում է, մուրճով գլխին են տալիս. Լրագրողը՝ ՔՊ-ական պատգամավորին 10/08/2021   12:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դուք 2018-ին բարձրախոսով էիք ակցիա անում, երբ իշխանափոխություն էիք իրականացնում, հիմա Հայաստանում բարձրախոսով ակցիա անել այլևս չի կարելի՞: Ով բերանը բացում է, մուրճով գլխին են տալիս: Խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ «ՔՊ» խմբակցության պատգամավոր Հերիքնազ Տիգրանյանին այս հարցն ուղղեց լրագրողներից մեկը:
Իշխանական պատգամավորը նշեց, որ վերջին երեք տարում իրենց ձեռքին մուրճ չի եղել և հիմա էլ մուրճ չկա:
«Ինչ վերաբերում է ակցիային, դրանք լինում են արտոնված, երբ իրազեկում են ՏԻՄ-ին և լինում են չարտոնված: Ես ձեր նշած դեպքին ծանոթ չեմ: Լրագրողի տված ինֆորմացիայից եզրահանգում չեմ անի, թե հատկապես ինչի պատճառով են ակցիա անողները բերման ենթարկվել:
Ենթադրում եմ՝ բերման ենթարկելու համար հիմքեր են եղել: Մենք ակցիա արել ենք ոչ միայն բարձրախոսներով: Ակցիայի տարբեր ձևեր կան, երբ անում ես օրենքի շրջանակում և իրազեկումն ապահովելով»,-ասաց Հերիքնազ Տիգրանյանը:
Նշենք, որ խոսքը վերաբերում է երեկ ՀՅԴ երիտասարդական միության անդամների կողմից տեղի ունեցած բողոքի ակցիային, որի ժամանակ բերման ենթարկվեց բարձրախոս օգտագործած քաղաքացին:
14:00 06/10/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանի և Ադրբեջանի օդային տարածքը երբեք չի փակվել ավիափոխադրումների համար. 8 տարի առաջ Ադրբեջանն էր հրաժարվել օգտվել. ՔՊ-ական պատգամավոր
23:11 05/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայտնի է դարձել, թե ՔՊ-ից ովքեր կգլխավորեն համամասնական ցուցակները Իջեւանում, Ստեփանավանում եւ Կապանում
09:51 05/10/2021  |  ՄամուլԱբովյանում լուրջ «ճակատամարտ» է սպասվում. ո՞վ կլինի ՔՊ-ի թեկնածուն. «Փաստ»
19:10 03/10/2021  |  ՄեկնաբանությունԽոզնավար, Վաղատուր, Խնածախ գյուղերի գազիֆիկացում. ՔՊ-ական պատգամավորը ներկայացրել է Սյունիքում հրատապ լուծման խնդիրների շարքը
10:52 02/10/2021  |  ՄամուլՀՀԿ-ից ՔՊ՝ կարճ ճանապարհ. «Հրապարակ»
10:06 30/09/2021  |  ՄամուլԳորիսի ընտրություններում ՔՊ-ն միասնական չէ. «Հրապարակ»
20:35 28/09/2021  |  ՄեկնաբանությունԱպազգային ՔՊ-ի կողմից նախապատրաստվում է Մայր բուհի գրավման վերջին արարը. պտուղներն արդեն տեսանելի են. Մենուա Սողոմոնյան
09:56 28/09/2021  |  ՄամուլՈչ մի պաշտոն՝ առանց ՔՊ-ացման. «Փաստ»
18:18 24/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ն միայնակ քննարկեց և ընդունեց համայնքների խոշորացման վերաբերյալ նախագիծը. ընդդիմությունը չմասնակցեց քվեարկությանը
11:29 19/09/2021  |  ՄեկնաբանությունՔՊ պատգամավորների ստացած «սիմվոլիկ» համարվող 380․000 դրամ պարգևավճարը երեք անգամ ավելի մեծ գումար է, քան ՀՊՏՀ տնտեսագիտության դոցենտի մեկ ամսվա աշխատավարձը. Ղազարյան

Журналист – депутату от партии Пашиняна: “При вашей власти кто рот открывает, тому дают по голове молотком” 10/08/2021   13:17  |  Лента новостей
Один из журналистов в ходе брифинга в парламенте в пятницу поинтересовался у депутата от правящей партии “Гражданский договор” Эрикназ Тигранян, чем объясняется поведение властей в связи с приводом гражданина из-за использования рупора на акции протеста представителей молодежного крыла “Дашнакцутюн”.
“Вы в 2018 году проводили акции с громкоговорителем, когда добивались смены власти стране. Теперь на акциях в Армении нельзя пользоваться громкоговорителем? Кто рот открывает, тому дают по голове молотком”, - сказал журналист, обращаясь к депутату от правящей партии “Гражданский договор” Эрикназ Тигранян.
В ответ депутат от правящей фракции отметила, что молотка в их руках за последние три года не было, его и сейчас нет.
“Что касается акции, то они бывают санкционированными, когда информируют об этом органы местного самоуправления, и бывают несанкционнированными. Я не знакома с упомянутым вами случаем. Выводов из предоставленной журналистом информации я делать не буду, в частности, относительно причины привода участников акции. Полагаю, что были основания для их привода. Мы акции проводили не только с рупором. Есть разные виды акции, когда их проводишь в рамках закона и в условиях обеспечения оповещения”, - сказал депутат.