Պետք է հասկանալ՝ ինչ շահեր են այնտեղ փորձելու առաջ տանել. Ալեքսանյանը՝ 3+3 ձևաչափի մասին 10/08/2021 12:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Պետք է հնարավորինս լավ պատկերացում կազմել 3+3 ձևաչափի մասին, հասկանալ՝ ինչի մասին է խոսքը, ինչ նպատակներ են հետապնդվում, ինչ շահեր են այնտեղ փորձելու առաջ տանել: Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց «ՔՊ» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանն՝ անդրադառնալով Լավրովի և Իրանի ԱԳ նախարարի կողմից քննարկված 3+3 ձևաչափին:
Վահագն Ալեքսանյանն ասաց, որ ձևաչափը լավ ուսումնասիրելուց հետո նոր հայկական կողմը կարող է սեփական մոտեցումը ձևավորել:
Հարցին՝ հնարավո՞ր է երբևէ այդ ձևաչափը պարտադրվի հայկական կողմին, Վահագն Ալեքսանյանն ասաց.
«Ոչ, մենք պետք է դիտարկենք, հասկանանք այդ ձևաչափի հնարավորությունները, դրա նպատակահարմարությունը: Մենք հիմա ուսումնասիրման փուլում ենք»:

“Надо понять, какие интересы пытаются продвигать”: депутат от партии Пашиняна о формате “3+3” 10/08/2021   12:29  |  Лента новостей
Депутат от правящей фракции “Гражданский договор” Ваагн Алексанян заявил, что армянская сторона должна составить представление о возможностях формата “3+3”, понять, о чем идет речь, какие цели преследует, какие там интересы пытаются продвигать.
По словам Алексанян, по итогам тщательного изучения формата армянская сторона может сформировать собственный подход. В ходе брифингов ему задали вопрос, могут ли этот формат когда-либо навязать Армении.
“Нет,  мы должны рассмотреть и понять возможности этого формата, понять его возможную целесообразность. Мы сейчас находимся на этапе анализа”, - заявил в ответ Алексанян.